Wielkie rozczarowanie w stolicy. Legia Warszawa tylko z wicemistrzostwem

Wielkie rozczarowanie w stolicy. Legia Warszawa tylko z wicemistrzostwem Źródło: YouTube - Wojciech Rogacin

Legia Warszawa zakończyła wczorajsze spotkanie z Zagłębiem Lubin remisem 2:2, co oznaczało, że bez względu na wynik w Gliwicach zakończyła sezon na drugim miejscu. Dla kibiców ze stolicy oznacza to katastrofę. Nikt nie spodziewał się tak fatalnego zakończenia sezonu.

Legia Warszawa walczyła wczoraj o mistrzostwo Polski, jednak potrzebowała prawdziwego cudu, by udało się osiągnąć ten cel. Oprócz zdobycia trzech punktów w meczu z Zagłębiem Lubin należało również liczyć na to, że Lech Poznań postawi się Piastowi Gliwice i wywalczy choćby punkt w meczu wyjazdowym. Ostatecznie nie udało się osiągnąć żadnego z tych założeń.

Warszawianie musieli liczyć na ambitną postawę Lecha, choć nie mogli mieć pretensji do drużyny Kolejorza, że przegrała ze zmierzającym po mistrzowski tytuł Piastem. Wielu kibiców twierdzi, że Legia Warszawa przegrała walkę o mistrzostwo w ostatnich tygodniach, gdy prezentowała się na tyle fatalnie, że dała się wyprzedzić drużynie ze Śląska. Teraz w stolicy nadszedł czas na gruntowne zmiany.

Legia Warszawa zdobyła wicemistrzostwo Polski

Mecz z Zagłębiem Lubin otworzył się dla legionistów korzystnie. Piłkę do siatki jeszcze w pierwszej połowie wpakował Carlitos i wydawało się, że Legia może teraz kontrolować grę i nasłuchiwać wieści z Gliwic. Po kilku minutach od wyjścia na prowadzenie nadeszła wiadomość, że Piast wyszedł na prowadzenie, a chwilę później w Warszawie było już 1:1. Damjan Bohar wykorzystał prostopadłe podanie Filipa Starzyńskiego i doprowadził do remisu.

Po przerwie Legia musiała ruszyć do ataku, lecz zamiast tego straciła drugiego gola. Podanie z prawej strony boiska na bramkę zamienił Patryk Szysz, dla którego był to debiutancki gol w Ekstraklasie. W doliczonym czasie gry wyrównał Adam Hlousek, który zaliczył wczoraj swoje ostatnie spotkanie w barwach Legii. Losy mistrzostwa i tak rozstrzygnęły się ostatecznie w Gliwicach, gdzie Piast ostatecznie wygrał z Lechem.

W Legii zanosi się na rewolucję kadrową

- Nie będę mówił o nazwiskach, przyjdzie na to czas. Wtedy okaże się, kto będzie zawodnikiem Legii a kto będzie grał gdzieś indziej. Nie miałem możliwości zmienić decyzji odnośnie Adama Hlouska, było już za późno. Nie jest za późno na podejmowanie odpowiednich decyzji. Odpuściliśmy największego legionistę. Proszę przeanalizować sobie, kto zapier****. Obiecuję, że w klubie zostaną nie ludzie, którzy uważają się za legionistów a ci, których za takich uważam. W szatni widzę więcej, niż przeciętny kibic - powiedział na konferencji prasowej trener Legii Aleksandar Vuković, zapowiadając rewolucję kadrową.

źródło: Legia.com