Zawodnik Legii Warszawa trafi do Anglii? Obserwacje trwają

Zawodnik Legii Warszawa trafi do Anglii? Obserwacje trwają Źródło: Wikipedia

Legia Warszawa posiada w swoich szeregach nieprzeciętny talent, którym zaczynają się interesować największe kluby w Europie. Już niebawem możemy doczekać się głośnych przenosin zdolnego piłkarza. Zainteresowany nim jest angielski gigant.

Legia Warszawa postawiła na profesjonalizacje swojej akademii już kilkanaście lat temu, co teraz przynosi jej wielkie korzyści. Mistrzowie Polski regularnie mogą cieszyć się zawodnikami ze szkółki trafiającymi do pierwszego składu, a niektórzy z nich zostają sprzedani za ogromne pieniądze. Ten drugi scenariusz może powtórzyć się już w najbliższej przyszłości.

Dowiadujemy się, że jeden z największych klubów w Europie jest zainteresowany sprowadzeniem jednego z kluczowych zawodników rezerw mistrzów Polski. Wiele osób dostrzega w nim ogromny talent i twierdzi, że już za kilka lat 16-latek może stanowić o sile reprezentacji Polski. Jego przenosiny do wielkiego klubu mogą mu pomóc w rozwinięciu kariery.

Legia Warszawa może sprzedać swój wielki talent

O możliwym transferze Radosława Cielemęckiego mówi jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w naszym kraju, czyli Piotr Koźmiński. Od wielu lat współpracuje on z UEFA podczas wielkich turniejów, a poza nimi zajmuje się przekazywaniem wiadomości na temat transferów naszych piłkarzy. Tym razem skupił się na 16-letnim piłkarzu warszawskiej Legii.

- Dotarły do mnie informacje, że Manchester City interesuje się Radosławem Cielemęckim, reprezentantem Polski do lat 16 z Legii Warszawa. Podobno wielki talent. Środkowy pomocnik, urodzony 19 lutego 2003 roku. 1 marca 2018 roku podpisał pierwszy zawodowy kontrakt z Legią - pisze na Twitterze Piotr Koźmiński.

Legia Warszawa w przypadku sprzedaży 16-latka zarobi krocie

Jeżeli Manchester City zdecyduje się na wykup piłkarza, to Legia Warszawa z pewnością zarobi na tym ogromne pieniądze. Klub z Anglii znany jest z tego, że wydaje na piłkarzy wysokie kwoty, nawet na tych nieznanych, ale utalentowanych. W tej sytuacji to właśnie mistrzowie Polski być może będą mogli cieszyć się z wypromowania swojego wychowanka.

źródło: Piłka Nożna

Następny artykuł