Legia Warszawa coraz bliżej mistrzostwa Polski! Przed nią cztery mecze o wszystko Źródło: YouTube - Warsaw Fury

Legia Warszawa jest coraz bliższa wywalczenia tytułu mistrza Polski. Warszawianie pokonali wczoraj w Gdańsku Lechię i mają obecnie przewagę trzech punktów w tabeli nad wiceliderem. Legionistów czekają bardzo ważne cztery spotkania.

Legia Warszawa wygrała wczoraj z gdańską Lechią 3:1 i znacznie przybliżyła się do tytułu mistrza Polski. Klub ze stolicy po raz pierwszy na prowadzenie w tabeli wysunął się po zwycięstwie nad Cracovią w 31. kolejce, kilka dni później stracił pozycję lidera po porażce w Poznaniu, by ostatecznie wygrać z rywalem z Trójmiasta i wrócić na pierwsze miejsce.

Przygoda Legii w tym sezonie nie jest pozbawiona zwrotów akcji, lecz powoli dobiega końca. Szczęśliwie dla kibiców klubu ze stolicy wiele wskazuje na to, że to właśnie ta drużyna sięgnie po mistrzowski tytuł. Zostały jej już tylko cztery spotkania, choć wcale nie oznacza to, że po pokonaniu Lechii najtrudniejsze już za nią. Najbliższe spotkana będą decydujące.

Legia Warszawa rozegra ostatnie cztery spotkania

Mecz z Lechią był kluczowy. Legia Warszawa rozegrała znakomitą drugą połowę, w trakcie której udało jej się zdobyć trzy bramki. Jeżeli w pierwszej połowie Lechia miała przewagę, to w drugiej oglądaliśmy kompletną dominację Legii. Trzeba przyznać, że Marek Saganowski odpowiednio przygotował swój zespół w przerwie spotkania w szatni.

Do końca sezonu Legia zagra cztery spotkania. Już w sobotę przy Łazienkowskiej zmierzy się z Piastem Gliwice, a tydzień później podejmie Pogoń Szczecin. Potem zostaną tylko spotkania z Jagiellonią Białystok i Zagłębiem Lubin. Legioniści będą faworytem każdego z nich, lecz spekuluje się, że pewne problemy mogą sprawić Piast i Jagiellonia.

Legia Warszawa blisko mistrzostwa Polski

Zwłaszcza ta pierwsza drużyna spisuje się w tym sezonie rewelacyjnie i zanosi się na to, że sprawi mistrzom Polski ogromne problemy. Dotychczasowe spotkania w tym sezonie wygrywali warszawiacy, lecz teraz zespół z Gliwic jest w lepszej dyspozycji i najpewniej zaprezentuje się znacznie lepiej.