Nie cichną echa oprawy środowego meczu Legia Warszawa – FK Astana. Teraz głos zabrała UEFA. Za sprawę wzięła się Komisja Dyscyplinarna. To nie spodoba się kibicom warszawskiego klubu.

Niesamowita oprawa kibicowska polegała na ułożeniu wielkiej, biało-czerwonej kartoniady z rokiem wybuchu powstania. Prócz tego z dachu stadionu spuszczono planszę z kadrem filmu, przedstawiającym niemieckiego żołnierza celującego w głowę dziecka. Wszystko wieńczył baner głoszący „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi”.

Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Legii w związku z „niedozwolonym transparentem i zablokowanymi schodami”. O tym, że takie postępowanie jest możliwe wcześniej już donosił brytyjski „Daily Mail”, o czym pisaliśmy.

Postępowanie dyscyplinarne przeciwko Legii toczyć się będzie z artykułu 16 punkt e. regulaminu dyscyplinarnego UEFA. Artykuł 16 dotyczy kar dla klubu za nieodpowiednie zachowanie kibiców. Punkt e. głosi, że jednym z takich zachowań może być „użycie gestów, słów, przedmiotów albo innych środków do przekazania wiadomości, która nie nadają się do widowiska sportowego, w szczególności przesłania, które są polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub prowokacyjne”.

Ostatnia kara Komisji Dyscyplinarnej UEFA dla Legii została nałożona w 2015 roku po wyjazdowym meczu z FC Midtjylland. Warszawscy kibice wywiesili wtedy wielkoformatowy transparent „Europe wake up”.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również

Zobacz również