Wygląda na to, że kibice mistrza Polski, Legii Warszawa, idą na wojnę z Komitetem Obrony Demokracji. Na forum kibiców stołecznego klubu przeprowadzono ankietę, z której wynika, że 90 proc. z nich popiera dalsze ataki na KOD m.in za pomocą ostrych transparentów.

Cała afera rozpoczęła się od wygwizdania prezydenta Andrzeja Dudy przez część kibiców podczas finału Pucharu Polski. Media nieprzychylne prezydentowi jednogłośnie oświadczyły, że gwizdał cały stadion. Z kolei organizacje kibicowskie Legii i Lecha przekonywały, że gwizdały jedynie tzw. sektory neutralne. Fani Legii poszli o krok dalej i podczas spotkania z Piastem Gliwice zaatakowali KOD, .Nowoczesną i media.

– KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice – brzmiał kontrowersyjny transparent.

Według ankiety przeprowadzonej przez kibiców Legii Warszawa, 90 proc. popiera dalsze wywieszanie ostrych transparentów, które mają uderzać w Komitet Obrony Demokracji. 7 proc. uznało, że ich stosunek do tematu jest neutralny. 3 proc. kibiców opowiedziało się przeciwko zaostrzaniu stosunków z KOD-em, ponieważ wspierają formację.

Do czasu zakończenia głosowania, zablokowano możliwość rejestracji nowych kibiców. Dzięki temu, uniknięto manipulacji.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również