Banksy jest artystą, którego kontrowersyjną, inteligentną sztukę uliczną widział chyba każdy. Chociaż jego talent zdobył serca milionów fanów na całym świecie, wciąż nie wiadomo oficjalnie, kto kryje się za głośnym pseudonimem. Teraz miłośnicy jego pracy są już prawie pewni – DJ Goldie zdradził, że Banksy to prawdopodobnie Robert Del Naja, jeden z członków Massive Attack.

Fani Banksy’ego już od dawna sądzili, że za jego fantastyczną sztuką uliczną może stać właśnie Del Naja. Wiązało się to między innymi z faktem, iż kontrowersyjne graffiti pojawiało się najczęściej w miastach, w których Massive Attack właśnie grali koncert. Muzyk już kilkakrotnie znacząco odcinał się od krążących na jego temat plotek, jednak tym razem prawdopodobnie został zdemaskowany.

– (…) To jest brak szacunku do Roberta, myślę, że jest genialnym artystą – powiedział DJ Goldie, wieloletni przyjaciel członka Massive Attack zapytany w jednym z wywiadów radiowych o Banksy’ego. Fani artysty od razu połączyli sylwetki grafficiarza oraz muzyka i są już pewni, że wreszcie został zdemaskowany. Del Naja nie wypowiedział się jeszcze oczywiście na ten temat i trudno jednoznacznie stwierdzić, czy w ogóle będzie chciał to zrobić.

 

 

...

Zobacz również