Przez 17 lat gościła w polskiej telewizji kablowej. Przez ten czas zdążyła wznieść się na szczyty popularności, zrobić zawrotną karierę i z hukiem spaść na samo dno. Teraz znika ze srebrnego ekranu.

Viva Polska przebojem weszła na rynek w 2000 roku. Był to ambitny i ciekawy projekt. Przez pierwsze lata telewizja nadawała tylko muzykę. W Polsce był to jeden z pierwszych telewizyjnych kanałów muzycznych.

Kilka lat temu Viva postanowiła pójść śladem MTV i zaczęła produkować programy, które większość odbiorców uznawała za żenujące. Szczyt osiągnęła wypuszczając serial „Miłość na bogato”, z którego pochodzi legendarny już tekst o „zostaniu twarzą rajstop”. MTV w porę wycofało się z błędnej ścieżki. Viva nie zdążyła.

Obecnie udział Vivy w rynku wynosi ok. 0,06%. Telewizja upada coraz niżej, w związku z czym właściciel – Viacom International Media Networks Polska – zadecydował o jej likwidacji. Po 17 latach działania stacja zostanie przekształcona w MTV Music.

Ze strony Viacomu jest to wzmocnienie marki MTV, która także należy do tej firmy. Stacja MTV Music działa już w kilku krajach europejskich, między innymi Wielkiej Brytanii, Irlandii, Grecji, Włoszech i Holandii. Kanał nadawany jest także na świecie, w Australii i Nowej Zelandii.

Źródło: wirtualnemedia.pl

One ociekają seksem! Gwiazdy plus size w bikini [ZOBACZ!]

Zobacz również