Legendarna opozycjonista PRL uderza w PiS. "To jest bardzo złe!"

Legendarna opozycjonista PRL uderza w PiS. "To jest bardzo złe!"

Minister MSWiA "nie widział" rasistowskich haseł na Marszu Niepodległości. Tak wynika z jego wypowiedzi. Teraz mu się za to obrywa od legendarnej działaczki opozycyjnej z czasów PRL, która aktualnie związana jest z kancelarią Prezydenta. 

Dziennikarze z wielu polskich i zagranicznych mediów zwracali uwagę na pojawiające się 11 listopada rasistowskie hasła. Chodzi między innymi o transparenty : "Europa tylko biała", " Wszyscy różni, wszyscy biali", "Narodowy Socjalizm", które w żaden sposób nie są tożsame z oficjalnym hasłem marszu "My chcemy Boga". Doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy, Zofia Romaszewska była dzisiaj gościem Dominiki Wielowieyskiej w audycji stacji TOK FM. Widać, że ma całkiem odmienne zdanie do formacji rządzącej z ministrem Błaszczakiem na czele. Na pytanie dziennikarki: Czy to dobrze, że ludność podpisuje się pod rasistowskimi hasłami, które były na tym marszu, np. "biała Europa"?  Romaszewska odpowiedziała:  Ludność nie wie, pod czym się podpisuje. Ludność się podpisuje pod tym, że Polska ma być wielka, wspaniała.  Potem Dominika Wielowieyska dopytywała panią Zofię czy to dobre jest to, że ludzie popierają coś, czego nie są do końca świadomi.  Na to Romaszewska stwierdziła zdecydowanie: Ja myślę, że to jest bardzo źle.

Stanowcza odpowiedź na słowa ministra Błaszczaka
Dalsza rozmowa obu pań dotyczyła słów jakie na konferencji po Marszu Niepodległości wypowiedział Mariusz Błaszczak. Wielowieyska chciała wiedzieć czy Romaszewska podziela jego wypowiedzi o wspaniałym marszu i że nie było z nim żadnych problemów.  - Nie. Uważam, że te hasła są problemem. Wypowiedzi, które później były, też są problemem. Nie ma tu żadnej wątpliwości[...] Myślę, że one w jakimś sensie też podpadają pod kodeks karny To nie jest tak, że u nas wolno wszystkie hasła wywrzaskiwać. A te race też nie przeszkadzają panu ministrowi? Niemożliwe - nie kryła swojego zdania doradczyni prezydenta Dudy.
Sylwetka Zofii Romaszewskiej  
Urodzona w 1940 r. w Warszawie pani Zofia jest od 2015 roku doradcą społecznym w kancelarii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Miała decydujący wpływ na zawetowanie ustaw o Sądzie Najwyższymi i KRS przez prezydenta Dudę. Zofia Romaszewska jest absolwentką fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Razem ze swoim mężem Zbigniewem Romaszewskim odpowiada na współtworzenie Biura Interwencyjnego KKS "KOR" a także "Radia Solidarność". W III RP m.in. była dyrektorem Biura Interwencji Kancelarii Senatu oraz sędzią Trybunału Stanu. Źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News