To prawdziwa legenda branży odzieżowej. Ich charakterystyczna krata jest rozpoznawalna na całym świecie, a historia marki pozostaje jedną z najbardziej imponujących. W końcu zaopatrywali walczących z Hitlerem Brytyjczyków

Kiedy w 1879 roku Thomas Burberry wynalazł garbardynę – trwały i wodoodporny, a zarazem świetnie oddychający materiał – Polska ciągle była pod zaborami, a Józef Piłsudski kończył właśnie 12 lat. Tego samego roku, Thomas Edison publicznie zaprezentował… oświetlenie elektryczne. Od tego czasu, Burberry jest jednym z najpopularniejszych producentów trenczy i płaszczy na świecie. Stało się tak między innymi dzięki II wojnie światowej, podczas której dla brytyjskiej armii uszyto pół miliona trenczy Burberry. Później, okrycia trafiły do ludności cywilnej, a dzisiaj beżowy trencz jest już ikoną klasycznej elegancji. W ubraniach tej marki chodzą między innymi Demi Moore, Emma Watson czy Barack Obama.

Jeszcze do niedawna w Polsce działały trzy firmowe sklepy Burberry: w Poznaniu, Katowicach i Warszawie. Te dwa pierwsze są już jednak zamknięte, a warszawski butik będzie czynny tylko do końca sierpnia.

 

...

Zobacz również