Legenda TVP na skraju ubóstwa. Polacy nie zawiedli

Legenda TVP na skraju ubóstwa. Polacy nie zawiedli

W życiu bywa tak, że jednego dnia można być na szczycie sławy, a drugiego na skraju ubóstwa. Dokładnie tak było w przypadku tej legendy TVP. Na szczęście, w trudnych chwilach Polacy stają na wysokości zadania - i tym razem nie zawiedli.

Zbigniew Stanisławski to prawdziwa legenda TVP, to dzięki niemu mogliśmy w dzieciństwie oglądać takie dzieła jak chociażby Bolek i Lolek czy Reksio. Był reżyserem oraz scenarzystą animacji i niejednej bajki, którą dawnej uwielbiały dzieci, wyszła spod jego ręki. Niestety, państwo nie wykorzystało ostatecznie jego potencjału i skazało go na biedę. Zawód reżysera i scenarzysty animacji zniknął ze spisu zawodów, dlatego Stanisławskiemu nie należy się nawet zasiłek czy chociażby opieka zdrowotna. Do samej emerytury zaś, zabrakło mu kilku lat pracy.

Legenda TVP była na skraju ubóstwa

Jakby tego było mało, artysta stracił również zapomogę na jedzenie (4 zł dziennie). Odebrał mu ją Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po tym, jak raz dostał od Związku Filmowców Polskich 2 tys zł. Pan Zbigniew był załamany, znalazł się na skraju ubóstwa. Wtedy pomogli mu rodacy. W telewizji, w "Magazynie Ekspresu Reporterów" wyemitowano materiał o Stanisławskim. Zaznaczono tam z całą mocą, że sam nie może wyjść z problemów finansowych, bowiem ze względu na wiek, żaden pracodawca nie chce dać mu zatrudnienia. Wiele osób zapragnęło mu pomóc. Po programie zlecono mu wykonanie kilku komiksów, a nawet udało mu się nawiązać stałą współpracę z firmą zagraniczną. Teraz przygotowuje dla niej projekty. Co więcej, panem Zbigniewem zainteresowała się jedna ze szkół artystycznych, która chciała, by dla niej pracował. Trzeba przyznać, że taki życiowy zwrot to wielkie szczęście. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Michał Szpak NAGO na portalu randkowym dla gejów! Jest jego komentarz
  2. Jej piosenki śpiewała kiedyś cała Polska. Dziś interweniował Duda
  3. Jeden z najpopularniejszych seriali znika z anteny. Główna aktorka zniszczyła wszystko
  4. Agnieszka Kotulanka miała zaskakujące plany. Ujawnili je bliscy aktorki
  5. Cała Polska trzymała kciuki, wielu się modliło. Niestety, nie żyją
Źródło: pomponik.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News