Wrocławskie Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego europosła Platformy Obywatelskiej oraz jego asystenta. Polityk, który w zasłużył się dla opozycyjnej walki w PRL, jest oskarżony o płatną protekcję.  

Legenda prlowskiej opozycji i „Solidarności” Józej P. oraz jego asystent Jarosław W. zostali zatrzymani we wtorek rano przez wrocławskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

CBA nie podaje dużo szczegółów sprawy, jednak wiadomo, że były europoseł Platformy Obywatelskiej jest o oskarżony o korupcję i płatną protekcję.  Jak przekonuje informator TVP Info, zgromadzony przeciwko niemu materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości o jego winie.

Ponadto, w okresie którego dotyczą zarzuty, Józef P. odmawiał spłacenia pożyczki zaciągniętej u jednej z mieszkanek Wrocławia. W sprawie toczyło się postępowanie komornicze.

Józef P. zasłynął w historii Solidarności tym, że po wprowadzeniu w PRL stanu wojennego, razem z kilkoma innymi opozycjonistami zdołał uratować 80 milionów złotych należących do śląskiej Solidarności. P. był pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji. Na podstawie tej historii stworzono film pt. „80 milionów”.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również