Śmierć Chestera Benningtona jest osobistą tragedią tysięcy jego fanów i przyjaciół. Z samobójstwem wokalisty Linkin Park nie może pogodzić się m.in. gitarzysta słynnego zespołu Korn. Pogrążony w żałobie Brian „Head” Welch nie wytrzymał i jego smutek zamienił się w agresję.

Chester Bennington cierpiał na depresję i alkoholizm. Był uzależniony od narkotyków. Popełnił samobójstwo, wieszając się we własnym domu. Osierocił 6 dzieci.

Informacja o śmierci wokalisty Linkin Park wstrząsnęła rockową sceną muzyczną. Wiele gwiazd nie tylko podziwiało muzykę, którą tworzył Bennington ale również przyjaźniło się z nim. Tak było w przypadku gitarzysty zespołu Korn, Briana „Heada” Welcha. Muzyk nie radzi sobie ze śmiercią przyjaciela. Opublikował ostatnio wpis, w którym… obraził Benningtona.

 – Szczerze, Chester jest moim starym kumplem i znamy się od wielu lat. Mam znajomych, którzy byli mu naprawdę bliscy, ale to naprawdę mnie wkurza! Jaką wiadomość tacy ludzie wysyłają swoim dzieciom i fanom?! Mam dość tego pierdolenia się z samobójstwami!Walczyłem z depresją/chorobą psychiczną i staram się być współczujący, ale to naprawdę trudne, gdy jestem wściekły! Dość znaczy dość! Olanie swoich dzieci, fanów i życia to sposób na wycofanie się dla tchórza!!! – napisał Welch.

Emocjonalny wpis gitarzysty spotkał się z ostrą krytyką fanów Benningtona. Ich zdaniem słowa Welcha były nie na miejscu. Muzyk przyjął ich sugestię i następnego dnia przeprosił.

 – Przepraszam, jeżeli to, co napisałem o Chesterze było nieczułe – przyznał. Dzisiaj mierzę się z całym wachlarzem emocji. Kocham cię, Chester. Jestem wściekły, że to zrobiłeś, ale mam świadomość, że to mogłem być ja – napisał Welch.

Gitarzysta Korn postanowił skupić się na dobrych wspomnieniach o Chesterze. Udostępnił zdjęcie muzyka, pozującego z talerzem, którym miał rozbawić córkę Welcha w święta Bożego Narodzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w&t=3s

...

Zobacz również