Bracia Kaczyńscy od lat są atakowani przez różnych przeciwników. Część wojen Jarosław Kaczyński prowadzi do dziś. Nic nie wskazuje na to, by zmierzały one ku końcowi. Teraz ujawniono szokujące zdjęcie jednego z braci bliźniaków w niezwykle kontrowersyjnym towarzystwie.

Szokujące zdjęcie

Były prezydent Lech Wałęsa opublikował na swoim Facebooku zdjęcie, które po dosłownie kilku minutach wzbudziło ogromne kontrowersje. Fotografia przedstawia brata obecnego lidera obozu władzy, Lecha Kaczyńskiego i Czesława Kiszczaka. Kadr uchwycony został najprawdopodobniej w trakcie rozmów w Magdalence 7 marca 1989 roku.

ZOBACZ TAKŻE – Jarosław Kaczyński pogrzebany, właśnie ujawniono jego LOJALKĘ

Wałęsa opisał zdjęcie bardzo lakonicznie. „Kolesie od kiedy współdziałali przeciw mnie” – czytamy w poście. Samo ujęcie jest jednak bardzo wymowne i wskazywać ma, że Kaczyńscy pozostawali w bliskich relacjach z generałem Czesławem Kiszczakiem. W szerszej perspektywie – Kaczyńscy mieliby stosować wobec byłego prezydenta te same metody co niegdyś aparat bezpieczeństwa PRL.

Ogromne kontrowersje

Zdjęcie zdążyło już wzbudzić ogromne kontrowersje. Wałęsie zarzuca się, że chciał uderzyć w Jarosława Kaczyńskiego, z którym pozostaje w konflikcie ale tak naprawdę zaatakował jego zmarłego brata. Część internautów zdaje się jednak bronić Wałęsy.

ZOBACZ TAKŻE – Dzieje się! Ujawniono akta o ojcu Kaczyńskiego, nie bez powodu były tajne

Nawet mnie już w gimnazjum jako małolata uczyli, że jest Pan wielkim człowiekiem, ale przyjdzie taki czas kiedy będą Pana oczerniać. Nauczyciele przestrzegali mnie przed tym, że będą chcieli Panu zrobić krzywdę …. I że nie ma narodu, który lubi tak bardzo pogrążać swoich własnych bohaterów narodowych jak Polacy – napisała jedna internautka.

Kaczyński legendą? Mit upada

Według ogromnej części komentujących zdjęcie, jest dowodem na fałszywość forsowanej przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości legendę, według której bracia Kaczyński byli jedynymi sprawiedliwymi i nie dogadywali się z Kiszczakiem.

ZOBACZ TAKŻE – Zamach na Wałęsę! Rodzina i opozycja wstrząśnięci

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia

...

Zobacz również