Nie żyje gwiazda naszego dzieciństwa. W latach 90-tych kochali go wszyscy

Nie żyje gwiazda naszego dzieciństwa. W latach 90-tych kochali go wszyscy

Zmarł w wieku 70 lat. To światowa legenda. Większość ludzi kojarzy go z filmem "Król Lew". Wybitny wokalista, związany z bajką Disneya, miał cudowny głos, którego wielu słuchało z zapartym tchem.

Mitch Margo był wokalistą amerykańskiej grupy The Tokens. Założył ten zespół ze swoim bratem oraz dwójką zaprzyjaźnionych muzyków już w 1960 roku. Miał wówczas tylko 13 lat, ale już wróżono mu wielką karierę na scenie. Już rok po założeniu zespołu zyskali dużą popularność w kraju za sprawą singla "Tonight I Fell in Love", którego Mitch był współautorem. ZOBACZ TAKŻE: Zmarła popularna aktorka. Nikt nie wierzył w jej chorobę.

Był autorem cudownej piosenki z filmu Disneya

Największym hitem zespołu The Tokens był utwór "The Lion Sleeps Tonight". Powstał inspirowany pieśnią "Mbube", stworzoną przez wokalistę z RPA, Solomona Lindę. Światowa popularność piosenki była możliwa dzięki filmowi "Król Lew" z 1994 roku. Kultowa scena z bohaterami Timonem i Pumbą zawiera właśnie "The Lion Sleeps Tonight". Tantiemy, jakie pojawiły się w związku z piosenką, chciała po latach zdobyć rodzina Solomona Lindy. Żądali oni 1,6 mln dolarów. Doszło jednak po latach do ugody w tej sprawie. ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje polska aktorka. Odeszła w zapomnieniu Zespół Margo był niezwykle popularny. Całe lata 60. to aż 11 nagrań The Tokens w słynnym Topie 100 listy "Billboardu". Rok 1973 przyniósł zmiany w życiu braci Margo. Założyli oni z jednym z kolegów z The Tokens, Jayem Siegelem, nowy zespół Cross Country. Jednak nie zdobył on takiej popularności. Nagrana jedna płyta nie zdobyła już ogólnoświatowej popularności. https://www.youtube.com/watch?v=O8milJNj_W0 Źródło: muzyka.interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News