O przemówieniu Donalda Trumpa, które wygłosił podczas swojej wizyty w Polsce, dyskutowali internauci z całego świata. Jak się jednak okazuje, zaimponowało ono także wieloletniemu senatorowi oraz jednemu z czołowych działaczy republikańskich XX wieku. Bob Dole w liście do urzędującego obecnie prezydenta USA pochwalił jego postawę, ale także wyraził podziw wobec Polaków, ich historii i osiągnięć.

Gratulacje, które były senator zawarł w oficjalnym piśmie, na Twitterze udostępnił sam Donald Trump. Dole zaznaczył w nim, że jego zdaniem Amerykanie powinni być dumni z „silnego przywództwa”, które zostało przywrócone przez obecnego prezydenta. Odniósł się także do swoich uczuć związanych z narodem polskim.

– Nie można pominąć znaczenia Polski i Polaków w historii walki o ludzką wolność – stwierdził stanowczo Dole, wychwalając nasz kraj, ale także postawę, jaką przyjął wobec niego Donald Trump. Prezydent, najwyraźniej bardzo zadowolony z listu, chętnie podzielił się nim z wyborcami oraz podziękował byłemu senatorowi za pochwały i wsparcie. Bez wątpienia są one dla niego bardzo ważne w niezwykle trudnym czasie jego urzędowania.

 

...

Zobacz również