Legalna blondynka okazała się niezwykle popularnym kinowym hitem, który zapisał się już w popkulturowym kanonie lekkich amerykańskich komedii. Znana z filmu aktorka, którą uwielbiają miliony widzów na całym świecie, podzieliła się właśnie z fanami wstrząsającym sekretem. Jak wyznała, jest bardzo poważnie, nieuleczalnie chora.

„Legalna blondynka” ekspresowo podbiła serca widzów, a jej największą gwiazdą okazała się bez wątpienia Reese Witherspoon, wcielająca się w rolę Elle Woods. Na ekranie towarzyszyła jej także Selma Blair, której przypadło w udziale stworzenie postaci Vivian Kensington. Bohaterka zaprzyjaźniła się z tytułową blondynką dopiero na samym końcu kultowego filmu, jednak jej poczynania pozostają ważną częścią całości fabuły.

Blair zagrała oczywiście także w wielu innych filmach oraz serialach. Fani mogli ją oglądać między innymi w „American Crime Story”, „Przyjaciołach”, „Mgle”, czy też „Ostrożnie z dziewczynami”. Jest to jednak oczywiście jednie niewielki wycinek jej długiej filmografii.

Legalna blondynka: aktorka znana z filmu poważnie chora, fani przerażeni

Widzowie byli więc wstrząśnięci, kiedy dowiedzieli się, że artystka bardzo poważnie choruje. Wieści te przekazała im sama Blair za pośrednictwem swego prywatnego konta na Instagramie. 16 sierpnia zdiagnozowano bowiem u aktorki stwardnienie rozsiane, o czym dopiero dziś bardzo otwarcie mówi.

– Czasami upadam. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest mglista. A moja lewa strona pyta o wskazówki od zepsutego GPS – opisała swą chorobę gwiazda na portalu społecznościowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Musiały to mocno przeżyć! Gwiazdy, które straciły swoich najbliższych

Selma Blair wreszcie usłyszała diagnozę

– Nie możesz otrzymać pomocy, dopóki o nią nie poprosisz. To może być przytłaczające na początku. Chcesz spać. Zawsze chce ci się spać. Nie mam odpowiedzi. Widzisz, chcę spać, ale (…) chcę aby moje życie było w pewien sposób pełne. Chce znów bawić się z synem. Chce chodzić ulicami i jeździć konno. Mam stwardnienie rozsiane i jest w porządku, ale jeśli zobaczysz mnie na chodniku, upuszczającą swoje rzeczy, możesz mi pomóc je podnieść. Mnie samej zajmuje to cały dzień. (…) Miałam symptomy choroby przez lata, ale nigdy nie brałam ich na poważnie. (…) Choruję prawdopodobnie od przynajmniej 15 lat, ale czuję ulgę wiedząc o tym i dzieląc się tym – dodała także artystka niezwykle szczerze.

Fani bardzo zmartwili się wyznaniem Selmy Blair. Jednocześnie przekazali jej wiele słów wsparcia, które – jak sama twierdzi – każdego dnia pomagają jej radzić sobie z trudną chorobą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczestnik Top Model jest wściekły na TVN! Pokazali zdecydowanie za dużo
  2. Pies wymiotuje pianą i nie wiesz co robić? To niekoniecznie jest zatrucie
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Wygląda jeszcze lepiej!
  4. Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Zarobki zwalają z nóg
  5. Tragedia w M jak Miłość! Radosne wydarzenie zmieni się w prawdziwy koszmar

Pierwsze objawy choroby Przybylskiej były niegroźne. Tak możesz się przed nią uchronić