Był w szpitalu, bo wykryli u niego COVID-19. Dopiero później dostał rachunek za leczenie i pobladł z wrażenia

Był w szpitalu, bo wykryli u niego COVID-19. Dopiero później dostał rachunek za leczenie i pobladł z wrażenia Źródło: youtube.com Denver7 – The Denver Channel

Za leczenie koronawirusa szpital wystawił mu rachunek. Mężczyzna spojrzał na niego i pobladł z wrażenia. Nie podejrzewał, że placówka podsumuje go na tak ogromną sumę. Opinia publiczna jest w szoku, nikt nie miał nawet pojęcia, że kilka dni spędzonych w szpitalu może wiązać się z takimi kosztami.

Jak przebiega leczenie koronawirusa? W zależności od nasilenia wirusa lekarze dobierają odpowiedni sposób leczenia. W niegroźnych przypadkach zarażonemu przepisywane są odpowiednie leki i wypisuje się do domu, gdzie w izolacji może wracać do zdrowia. Nieco trudniejsze przypadki oraz te najcięższe wymagają jednak hospitalizacji i regularnej kontroli lekarskiej. Pewien mężczyzna nie przypuszczał, że po wszystkim szpital wystawi mu rachunek. 

Trafił do szpitala, bo wykryli u niego COVID-19. Później dostał porażający rachunek za leczenie koronawirusa

Nie jest tajemnicą, że służba zdrowia w Stanach Zjednoczonych jest dość kosztowna. Ku uciesze Amerykanów, 10 marca wiceprezydent, Mike Pence, zadeklarował, że "wszystkie duże firmy ubezpieczeniowe w kraju dołączyły do państwowego programu zniesienia dodatkowych opłat za leczenie koronawirusa". Jak donosi o2.pl, pod koniec marca do szpitala Sky Ridge Medical Center trafił Robert Dennis, nauczyciel licealny z Centennial w stanie Kolorado. Jego przypadek był bardzo ciężki, dlatego konieczne było podłączenie go do respiratora na dwa tygodnie. Później trzy tygodnie był hospitalizowany w centrum zdrowotnego w Denver, aż w końcu trafił na domową kwarantannę. Teraz mężczyzna fizycznie czuje się już coraz lepiej, jednak psychicznie - coraz gorzej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie tak dawno Robert znalazł w swojej skrzynce list, a dokładniej rachunek, wystawiony przez Sky Ridge Medical Center. Mimo wcześniejszych zapewnień, mężczyzna musi zapłacić za cały okres hospitalizacji tylko w tej jednej placówce, choć wie, że niebawem otrzyma kolejny rachunek, tym razem z centrum zdrowotnego. Nauczyciel pobladł, gdy odczytał sumę rachunku opiewającą na 840 tysięcy dolarów. 

- Gdy widzi się taką liczbę, człowiek po prostu traci oddech. Same lekarstwa kosztowały według szpitala ćwierć miliona dolarów - mówi dla Denver7 – The Denver Channel, cytowana przez o2, żona Roberta. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wędliny, które uwielbiali Polacy, znikną ze sklepowych półek. Prawdę obnażył raport, jest gorzej, niż wszyscy myśleli

2. Córka Zbigniewa Wodeckiego przerwała milczenie. Nie miała pojęcia, że widzi tatę po raz ostatni

U kobiety również wykryto COVID-19, dlatego małżonkowie przeczuwają, że niebawem otrzymają aż dwa kolejne rachunki. Obawiają się także, że ubezpieczenie może nie pokryć finalnej sumy, która ich zdaniem, może wynieść nawet 1,5 miliona dolarów. 

- Pewnie usiadłabym i płakała, gdybyśmy nie mieli całkiem dobrego pakietu ubezpieczeniowego. Jeśli ktoś nie ma tego komfortu, że na jego koncie znajdują się pieniądze, to nie wiem, czy może czuć się dobrze - mówi pełna nadziei żona Roberta. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 23-latka myślała, że ma kamicę nerkową. Do domu wróciła z noworodkiem
  2. Klub z Ekstraklasy oskarżony o korupcję. Grożą mu poważne konsekwencje
  3. Niebywale radosne informacje o ojcu Agaty Dudy. Nikt się nie spodziewał
  4. Żłobek zamknięty po porażającym odkryciu. Niepokojące wieści z północnej Polski
  5. Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska przełożyli swój ślub
  6. Każda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościowe

Źródło: YouTube 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News