Lechia Gdańsk ogłasza nowy transfer. To gwiazda Lotto Ekstraklasy

Lechia Gdańsk ogłasza nowy transfer. To gwiazda Lotto Ekstraklasy Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk jeszcze nie zakończyła boju o mistrzostwo Polski, a już postanowiła ogłosić pierwszy transfer. Tym razem potwierdziły się wiadomości, o których mówiono już od kilku tygodni. Kibice z pewnością będą zadowoleni wobec decyzji działaczy.

Lechia Gdańsk wciąż toczy bój o mistrzostwo Polski. Gdańszczanie mają na to spore szanse, jednak wszystko zależy od wpadek Legii Warszawa i Piasta Gliwice. Włodarze klubu postanowili nie czekać na to, co może wydarzyć się w przyszłości i postanowili zakontraktować jedną z największych gwiazd ligi, piłkarza, który z pewnością będzie ogromnym wzmocnieniem w nadchodzącym sezonie.

Chodzi o Żarko Udovicicia, 31-letniego Serba, który zrobił furorę w tym sezonie w barwach Zagłębia Sosnowiec. Jego drużyna spadła z ligi, co jest już pewne, jednak sam zawodnik może być pewny nie tylko tego, że pozostanie w Ekstraklasie, ale również walki o najwyższe cele w nowym sezonie wraz z Lechią Gdańsk. Kibice bardzo cieszą się z tak szybko dokonanego transferu.

Lechia Gdańsk dokonała pierwszego letniego wzmocnienia

Już od dłuższego czasu było wiadomo, że Żarko Udovicić opuści Zagłębie Sosnowiec. Serbski skrzydłowy nie zamierzał zostawać w Fortuna 1 Lidze po spadku Zagłębia, bowiem zdawał sobie doskonale sprawę z tego, że pokazał się ze świetnej strony w swoich kilkunastu występach w tym sezonie. Jego kontrakt dobiega końca w czerwcu, co oznacza, że nie trzeba będzie za niego zapłacić klubowi z Sosnowca nawet złotówki.

Chrapkę na sprowadzenie piłkarza Zagłębia miała choćby Legia Warszawa, jednak ostatecznie dokonała tego Lechia Gdańsk. Gdańszczanie dokonali tym samym bardzo ważnego wzmocnienia przed nadchodzącą wielkimi krokami walką o grę w europejskich pucharach. Udovicić z pewnością będzie ważnym wzmocnieniem klubu z Trójmiasta.

Lechia Gdańsk ściągnęła gwiazdę ligi

Od kilkunastu dni wiemy, że Lechię opuści młody skrzydłowy Konrad Michalak, który zapewne przeniesie się do Rosji. W związku z tym powstaje miejsce w pierwszym składzie, której najpewniej wypełni własnie Żarko Udovicić. Kibice bardzo cieszą się, że transfer został ogłoszony tak szybko, a działacze chcą dbać o drużynę i o sukcesy w kolejnych latach.

źródło: Lechia Gdańsk

Następny artykuł