Lechia Gdańsk znów zawodzi! Biało-zieloni z coraz mniejszymi szansami na mistrzostwo

Lechia Gdańsk znów zawodzi! Biało-zieloni z coraz mniejszymi szansami na mistrzostwo Źródło: TVP Sport

Lechia Gdańsk po raz kolejny zawiodła oczekiwania kibiców, bowiem nie udało jej się zdobyć bardzo ważnych trzech punktów w walce o mistrzostwo. Gdańszczanie mają obecnie bardzo niewielkie szanse choćby na to, by znaleźć się na drugim miejscu. Wszystko zależy od kolejnych dwóch spotkań.

Lechia Gdańsk kilkanaście dni temu osiągnęła jeden z największych sukcesów w historii klubu, gdy udało jej się sięgnąć po Puchar Polski. Kibice docenili wielki trud zawodników włożony w zdobycie tego trofeum, więc wczoraj przez niemal całe spotkanie dziękowali im za to, choć rozpoczęła się już ligowa rywalizacja w starciu z Zagłębiem Lubin. Okazało się, że gdańszczanie dalej są bez formy, co wykorzystali lubinianie.

Mecz zakończył się remisem 1:1, choć przez długi czas wydawało się, że to własnie goście z Lubina wywiozą z Trójmiasta trzy punkty. Prowadzenie stracili dopiero na kilkanaście minut przed końcem, o co mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie. Wygląda na to, że Zagłębie do końca będzie liczyć się w grze o europejskie puchary. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych kilku dni.

Lechia Gdańsk znów traci punkty w lidze

Wiele wskazuje na to, że Lechia Gdańsk ostatecznie nie zdobędzie mistrzostwa Polski. Zdobywcy Pucharu Polski oglądają w tabeli plecy nie tylko Legii Warszawa, ale również Piasta Gliwice. Wobec doskonałej formy gliwiczan trudno będzie przegonić ich w tabeli, w związku z czym wygląda na to, że Lechia będzie musiała zadowolić się miejscem na podium tabeli.

Wczorajszy mecz z lubinianami udowodnił, że gdańszczanie wciąż mają problemy z grą pod presją. W 44. minucie Zagłębie na prowadzenie strzałem głową wyprowadził Lubomir Guldan, doprowadzając część kibiców do wielkiego smutku.

Lechia Gdańsk ma coraz mniejsze szanse na mistrzostwo

Na kwadrans przed końcem wyrównał Michał Mak, jednak więcej goli w tym meczu nie padło. Zagłębie postawiło ważny krok w walce o europejskie puchary, a Lechia oddala się od walki o mistrzostwo Polski. Walka o tytuł rozstrzygnie się najprawdopodobniej pomiędzy Piastem a Legią.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News