Lech Wałęsa opublikował zdjęcie swojej żony. Prawica chce go zlinczować

Lech Wałęsa opublikował zdjęcie swojej żony. Prawica chce go zlinczować

Lech Wałęsa po raz kolejny naraził się władzom z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Były prezydent opublikował bowiem na portalach społecznościowych kontrowersyjne zdjęcie, na których możemy zobaczyć jego żonę, Danutę. W jakich okolicznościach została ona uwieczniona?

Wałęsa już od wielu lat sprzeciwia się w przestrzeni politycznej Jarosławowi Kaczyńskiemu. Legendarny opozycjonista z czasów PRL poparł więc inicjatywę Komitetu Obrony Demokracji, w imię której członkowie stowarzyszenia zaczęli ubierać kolejne pomniki w koszulki z napisem "Konstytucja".

Lech Wałęsa pokazał zdjęcie żony

W szczególny sposób byłemu prezydentowi spodobało się więc nałożenie T-shirtu na pomnik Neptuna znajdujący się na gdańskiej starówce. Pokazał na Facebooku oraz Twitterze zdjęcie swojej żony, która z uśmiechem pozowała przy miejskim symbolu. Fakt, iż Wałęsa w tak otwarty sposób poparł KOD, bez wątpienia nie przypadnie do gustu politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz ich wyborcom. Jarosław Kaczyński ani żaden z jego współpracowników nie odnieśli się jednak do poczynań byłego prezydenta.

Po co KOD ubiera pomniki?

- Jest to próba zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na fakt, że prezydent Andrzej Duda, mimo licznych protestów obywatelskich, podpisał się pod ustawą zmieniają Sąd Najwyższy w kolejną - po Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądowniczej - atrapę. Ustawa ta bowiem jawnie łamie najwyższy akt prawny, jakim jest Konstytucja - czytamy w oficjalnym komunikacie Komitetu Obrony Demokracji. - Chcemy w ten sposób się przekonać, czy według PiS-owskiego aparatu władzy i przemocy słowo KONSTYTUCJA znieważa również Warszawską Syrenkę, Smoka Wawelskiego, szczecińskiego marynarza, wrocławskie krasnale, a także Agnieszkę Osiecką, Mikołaja Kopernika czy Fryderyka Chopina. (...) Chcesz, władzo PiS-owska, nas za to ścigać i karać? To ścigaj. Wszystkich nas nie złapiecie i kolejni z nas, milionów wolnych obywateli, będą KONSTYTUCJĄ dekorować kolejne pomniki. Władza represyjna jest złą władzą, ale władza represyjna i śmieszna, jest władzą groteskową - dodali także przedstawiciele stowarzyszenia. Danuta Wałęsa. Lech Wałęsa Fot. Twitter/Lech Wałęsa  1. Dramat Macierewicza! To już jego OSTATECZNY koniec w polityce
  2. Sensacyjne doniesienia! Biedroń rezygnuje z prezydentowania w Słupsku
  3. Zagraniczne media dostrzegły zagrożenie, które Polacy przeoczyli. Oto plan PiS
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu