Lech Wałęsa po raz kolejny naraził się władzom z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Były prezydent opublikował bowiem na portalach społecznościowych kontrowersyjne zdjęcie, na których możemy zobaczyć jego żonę, Danutę. W jakich okolicznościach została ona uwieczniona?

Wałęsa już od wielu lat sprzeciwia się w przestrzeni politycznej Jarosławowi Kaczyńskiemu. Legendarny opozycjonista z czasów PRL poparł więc inicjatywę Komitetu Obrony Demokracji, w imię której członkowie stowarzyszenia zaczęli ubierać kolejne pomniki w koszulki z napisem „Konstytucja”.

Lech Wałęsa pokazał zdjęcie żony

W szczególny sposób byłemu prezydentowi spodobało się więc nałożenie T-shirtu na pomnik Neptuna znajdujący się na gdańskiej starówce. Pokazał na Facebooku oraz Twitterze zdjęcie swojej żony, która z uśmiechem pozowała przy miejskim symbolu.

Fakt, iż Wałęsa w tak otwarty sposób poparł KOD, bez wątpienia nie przypadnie do gustu politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz ich wyborcom. Jarosław Kaczyński ani żaden z jego współpracowników nie odnieśli się jednak do poczynań byłego prezydenta.

Po co KOD ubiera pomniki?

– Jest to próba zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na fakt, że prezydent Andrzej Duda, mimo licznych protestów obywatelskich, podpisał się pod ustawą zmieniają Sąd Najwyższy w kolejną – po Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądowniczej – atrapę. Ustawa ta bowiem jawnie łamie najwyższy akt prawny, jakim jest Konstytucja – czytamy w oficjalnym komunikacie Komitetu Obrony Demokracji.

– Chcemy w ten sposób się przekonać, czy według PiS-owskiego aparatu władzy i przemocy słowo KONSTYTUCJA znieważa również Warszawską Syrenkę, Smoka Wawelskiego, szczecińskiego marynarza, wrocławskie krasnale, a także Agnieszkę Osiecką, Mikołaja Kopernika czy Fryderyka Chopina. (…) Chcesz, władzo PiS-owska, nas za to ścigać i karać? To ścigaj. Wszystkich nas nie złapiecie i kolejni z nas, milionów wolnych obywateli, będą KONSTYTUCJĄ dekorować kolejne pomniki. Władza represyjna jest złą władzą, ale władza represyjna i śmieszna, jest władzą groteskową – dodali także przedstawiciele stowarzyszenia.

Danuta Wałęsa. Lech Wałęsa
Fot. Twitter/Lech Wałęsa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Macierewicza! To już jego OSTATECZNY koniec w polityce
  2. Sensacyjne doniesienia! Biedroń rezygnuje z prezydentowania w Słupsku
  3. Zagraniczne media dostrzegły zagrożenie, które Polacy przeoczyli. Oto plan PiS

Popierasz Lecha Wałęsę?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać


Dzieci Wałęsy: Na kogo wyrosły i co osiągnęły [ZDJĘCIA]

Zobacz również