Lech Wałęsa w żałobie. Prezydent przeżywa wielką stratę

Lech Wałęsa w żałobie. Prezydent przeżywa wielką stratę

Dziś nad ranem w swoim domu na Roztoczu odeszła ikona polskiej muzyki rozrywkowej. Olga "Kora" Jackowska miała 67 lat. Po śmierci artystki Lech Wałęsa pogrążył się w żałobie. 

Aktywna na scenie od 1975 roku Kora wywarła ogromny wpływ na polską muzykę. Artystka była związana z zespołem Maanam, z którym występowała do 2008 roku. Jackowska zasłynęła jako wokalistka niezwykle charyzmatyczna i dla wielu szokująca. Jej teksty zostały wydane nawet w formie tomików poezji, a kreacje, które przybierała na scenie i poza nią były sztuką samą w sobie. Od 2014 roku walczyła z rakiem, z którym początkowo radziła sobie. By żyć z dala od kamer i zgiełku, przeprowadziła się na Roztocze, do regionu znanego z walorów estetycznych i przepięknej natury. Tam w swoim domu w Bliżowie żyła i dalej tworzyła. Niestety tam też w sobotę około godziny 5:30 zmarła. Żal po tej ogromnej dla polskiej kultury stracie wyrazili ludzie kultury i polityki.

Lech Wałęsa w żałobie po śmierci Kory

Kora była znana ze swoich zdecydowanych poglądów politycznych. Zasłynęła z prowadzonego przez siebie "buntu", którego wyrazem były słowa jej piosenek. Podobnie odbierano ją w czasach PRL-u. Także niedawno wypowiadała się na tematy polityczne. W wywiadzie udzielonym w 2017 roku "Gazecie Wyborczej" powiedziała nawet, że to, co obecnie dzieje się w Polsce przypomina jej poprzedni ustrój. - Podpisuję się pod apelami racjonalnymi, takimi, które są za budowaniem, a nie niszczeniem. To, co się teraz dzieje, jest czymś znacznie groźniejszym niż powrót do PRL-u. To ogromny dyskomfort, od którego uciekam, ale uciec nie mogę, bo jestem zwierzęciem politycznym. Kocham wolność ponad wszystko. Zewsząd słyszę o "dobrej zmianie". Tylko że jakoś nikt z powodu "dobrej zmiany" nie wraca z emigracji do Polski - powiedziała. O swojej osobistej żałobie internautów poinformował także Lech Wałęsa. Były prezydent opisał wokalistkę, jako wielką i podziękował za występy, które dawały siłę tworzonej przez niego "Solidarności". - Dowiedziałem się o śmierci Olgi Jackowskiej. Była wielką, charyzmatyczną wokalistką. W pamięci na zawsze pozostaną jej koncerty w czasach Solidarności - napisał na Twitterze Lech Wałęsa. Lech Wałęsa fot. twitter.com/PresidentWalesaZOBACZ TAKŻE:
  1. Zamachy na WTC. Historyczny przełom po 17 latach od koszmaru!
  2. Polacy pokochali go za Eurowizję. Nie żyje młody gwiazdor
  3. Wiśniewski ledwo przeżył. Był na skraju, nikt mu nie pomógł
  4. POLSKA: Seryjny morderca zwierząt aresztowany! Jego wiek SZOKUJE
  5. Premiery kinowe sierpień 2018. Na co warto iść do kina?
Kora z Markiem Jackowski. Fot. Instagram. Kora jako jurorka "Must be the music". Kora podczas koncertu w Krakowie w 1994 roku. Fot. YouTube. źródło: Twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News