Lech Wałęsa
Fot. YouTube/Telewizja Republika
Wiadomości Pikio - 30 Listopada 2018

Wnuk Wałęsy usłyszał właśnie wyrok. Decyzja sądu szokuje

Lech Wałęsa ma obecnie bez wątpienia niemałe powody do zmartwień. Problemem jest dla niego nie tylko proces sądowy, który wytoczył mu Jarosław Kaczyński, ale także komplikacje rodzinne. Jego wnuk usłyszał bowiem właśnie ostateczny wyrok w sprawie toczącej się przed gdańskim sądem.

Lech Wałęsa znalazł się w bardzo trudnym, skomplikowanym położeniu. Do byłego prezydenta dotarły dziś bez wątpienia wieści o wyroku, który ostatecznie usłyszał przed gdańskim sądem jego wnuk. Opinia publiczna jest naprawdę zadziwiona całą sprawą.

Lech Wałęsa ma kłopoty. Jego wnuk został prawomocnie skazany

Dominik W. miał w obecności brata oraz dwóch kolegów pobić do nieprzytomności Kingę P. ponad dwa lata temu. Kobieta odzyskała świadomość dopiero w szpitalu i bardzo szybko zdecydowała się pozwać wnuka legendarnego polskiego opozycjonisty. Jako że poszkodowana od początku sprawy domagała się wypłacenia jej 15 tys. odszkodowania, W. opierał na tym fakcie swoją linię obronną w rozmowach z mediami. - Nie zrobiłem tego. Ona chce ode mnie pieniędzy, bo wie, że mój dziadek ma pieniądze, i myśli, że jej zapłaci. A mój dziadek za nic nie będzie płacił! - twierdził jeszcze kilka miesięcy temu młody mężczyzna przed wejściem na salę sądową.Wyrok w jego sprawie zapadł w sierpniu, jednak krótki czas później zajęła się nim druga instancja. Wymiar sprawiedliwości okazał się ostatecznie dla W. bezlitosny. Mężczyzna został skazany na pół roku ograniczenia wolności w formie prac społecznych wykonywanych w wymiarze 20 godzin w miesiącu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
.Jolanta Kwaśniewska i sekrety jej małżeństwa. Możecie się mocno zdziwić!Czytaj dalej

To jeszcze nie koniec. Dominik W. może nawet trafić do więzienia

Sprawa wnuka Wałęsy może się okazać jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż na początku przyszłego roku sąd wyda wyrok w jego kolejnej sprawie. Oskarżono go bowiem o kilka przewinień, w tym znieważenie policjantów oraz jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Nie wiadomo oczywiście, jaką decyzję ostatecznie podejmą sędziowie. W. grozi jednak kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. Były prezydent bez wątpienia jest obecnie niezwykle zmartwiony zagmatwaną sytuacją wewnątrz swej rodziny. Przypomnijmy, że sam Wałęsa także w ostatnim czasie musiał pojawić się w sądzie. Jarosław Kaczyński zdecydował się bowiem wytoczyć mu oficjalny proces, oskarżając go o naruszenie dóbr osobistych. Pierwsza rozprawa w głośnej sprawie między politykami odbyła się w 22 listopada 2018 roku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zrezygnowany Owsiak przegrał. Nie będzie już niczego udowadniał
  2. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  3. Tysiące Polaków traci pracę. Minister PiS zachwycona, to dopiero początek
  4. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
  5. Kaczyński odpuścił ostatecznie! Rząd PiS zmuszony do całkowitej zmiany planu
ZAMIANA
Jaruzelski i JaruzelskaWojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo MonikiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News