Lech Wałęsa uderza w rodzinę Morawieckiego! "Popapraniec, kretyn"

Lech Wałęsa uderza w rodzinę Morawieckiego! "Popapraniec, kretyn"

Lech Wałęsa mocno skomentował historyczną i aktualną scenę polityczną. Na swoim profilu na Facebooku uderzył w rodzinę Mateusza Morawieckiego. "Popapraniec, kretyn, zdrajca" - grzmi były prezydent w swoim wpisie. Zdaje się, że tak brutalne słowa mogą zaboleć zarówno ojca Morawieckiego, jak i samego premiera.

Lech Wałęsa wymierzył kolosalny cios w Kornela Morawieckiego. Ojciec premiera, zdaniem Wałęsy jedynie "gra bohatera". Sytuacja odnosi się do roku 1982, kiedy Morawiecki Senior założył organizację antykomunistyczną pod hasłem Solidarność Walcząca. Zdaniem byłego prezydenta, powstanie nowej organizacji doprowadziło do podzielenia wewnątrz Solidarności. Powstanie SW zrodziło dalsze konflikty w opozycji.

Lech Wałęsa mocno o Morawieckim. Co podzieliło polityków?

Na swoim koncie na Facebooku, Lech Wałęsa nazwał Kornela Morawieckiego nie tylko "zdrajcą" i "popaprańcem". Oskarżył go także o to, że nie umie zrobić nic mądrego. Te bardzo mocne słowa mogły zaboleć nie tylko adresata, ale i jego syna, który może skomentować sytuację w równie niedelikatnym tonie. W swoim wpisie, Lech Wałęsa odniósł się także do Anny Walentynowicz, która została wyrzucona z Solidarności. Były prezydent wyznaje, że gdyby mógł zareagować, nie doprowadziłby do tego. Dalej, Wałęsa wspomniał o braciach Kaczyńskich, którzy jego zdaniem "montowali w papierach SB i innych sprawę BOLKA". Polityk odniósł się do aktualnej i przeszłej sceny politycznej, nazywając swój wpis "dementowaniem kłamstw". Szybko na komunikat zareagowali także internauci, popierając wypowiedź byłego prezydenta. Lech Wałęsa zebrał ogrom dobrych i wspierających słów od ludzi, którzy podzielili jego opinię, nazywając otoczenie Wałęsy: kłamcami, a jego samego: politykiem osamotnionym. Do tej pory ani Mateusz Morawiecki, ani jego ojciec, nie skomentowali wpisu Wałęsy, która sprowokowała burzę zarówno w mediach, jak i w Internecie. Czy mocne słowa o Kornelu Morawieckim zabolą jego syna - Mateusza Morawieckiego? Lech Wałęsa FB/Lech Wałęsa  1. Pilna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego
  2. Chora na raka b. posłanka PiS radzi Kaczyńskiemu. To powinno uśmierzyć jego cierpienie
  3. Morawiecki zaliczył wpadkę roku. Mieszkańcy miasta mu nie darują
Następny artykuł