Według byłego Prezydenta RP, Lecha Wałęsy, to Jarosław Kaczyński ponosi odpowiedzialność za feralne lądowanie 10. kwietnia 2010 roku. Wałęsa temat ten poruszył podczas swojej godzinnej rozmowy na żywo na swoim facebookowym koncie.

Zdaniem laureata Nagrody Nobla, jeszcze tuż przed katastrofą lotniczą, Jarosław dzwonił do swojego brata Lecha. Jak mówi Wałęsa „to nie były rozmowy o kotkach”, a naciskanie na niego, by ten doprowadził do lądowania. Oświadczył też, że jest przekonany, że takie taśmy z nagraniem ostatniej rozmowy faktycznie istnieją.

„Gdyby ujawniono taśmy, jak to wyglądało naprawdę naprawdę, jak wyglądała rozmowa między braćmi, to mielibyśmy obraz właściwy. Doszlibyśmy do wniosku, że była to nieodpowiedzialność, brawura, że chciano rozpocząć kampanię wyborczą z przytupem w Katyniu” – komentuje były Prezydent RP.

Sam lot na uroczystość uczczenia ofiar Katynia nazwał „nieodpowiedzialnym”. Wałęsa zarzucił, że polska delegacja nie była zaproszona przez nikogo, tylko sama „się wepchała”.

„To była nieodpowiedzialność! Tam nikt tych ludzi nie zapraszał, to było wpychanie się! I zapłaciliśmy cenę, jaką zapłaciliśmy. Niektórzy nie wytrzymują prawdy i próbują podzielić się tym nieszczęściem z innymi”

Wałęsa stwierdził także, że stenogramy miałyby przedstawiać w negatywnym świetle szefa PiS. Dlatego uważa, że jeszcze długo poczekamy zanim nagranie rozmowy braci Kaczyńskich zostanie podane do publicznej wiadomości.

„Jeśli zostaną ujawnione, to panie Jarosławie – źle pan będzie wyglądał. Ja wiem, że nie rozmawiał pan o kotkach i o babci, ale: ‚Muszą lądować!’, ‚Daj im polecenie!’, Wyślij generałów!’, tak wyglądały te rozmowy. Każdy się dowie, kto jest sprawcą nieszczęścia Polski!” – mówi Wałęsa.

Drugim powodem, dla którego taśmy mają prędko nie wyjść na jaw, jest to, że żaden z krajów nie ma interesu w ich ujawnianiu.

„Gdybyśmy powiedzieli: ‚Amerykanie, dajcie nam taśmy’, to oni się nie przyznają. Rosjanie nie mają żadnego interesu ujawnić, inne państwa mają inne argumenty”.


POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: fakt.pl
pt

...

Zobacz również