Lech Wałęsa przykuty do łóżka. Smutne informacje o byłym prezydencie

Lech Wałęsa przykuty do łóżka. Smutne informacje o byłym prezydencie

Lech Wałęsa podupada na zdrowiu. Były prezydent Polski i lider "Solidarności" miewa dni, w które jest przykuty do łóżka. Osłabienie Wałęsy ma miejsce w czasie kulminacji kampanii wyborczej i osobistego starcia w sądzie z Jarosławem Kaczyńskim.

Lech Wałęsa to symbol polskiej opozycji antykomunistycznej. Dziś jasno wypowiada się przeciw PiS i polityce prowadzonej przez rząd. Momentami aż za ostro.

Lech Wałęsa ma problemy zdrowotne. Powodem... podróże

Wałęsa skrytykował Jarosława Kaczyńskiego w mediach społecznościowych. Do tego stopnia, że lider PiS pozwał go do sądu. Domaga się od byłego prezydenta przeprosin i 30 tys. złotych na cele dobroczynne. Sprawa była rozpatrywana w środę. Na rozprawie nie stawił się jednak ani prezes PiS, ani Lech Wałęsa. "Super Express" donosi, co było powodem absencji w sądzie w Gdańsku byłego lidera "Solidarności". Wałęsa w ostatnich dniach wyraźnie podupadł na zdrowiu. Z relacji tabloidu wynika, że nie wstaje z łóżka, ma też przyjmować leki. - Doznał kontuzji kręgosłupa. Dolegliwość uniemożliwia mu poruszanie się oraz siedzenie - poinformował "SE" pełnomocnik byłego prezydenta, Maciej Prusak. Ów schorzenie mogło pojawić się w związku z licznymi podróżami byłego prezydenta. Szczególnie doskwiera zwłaszcza w samolocie. – Dużo podróżujemy, często siedzimy w samolotach. Prezydent ma już 75 lat, a taki tryb życia odbija się na jego zdrowiu – powiedział gazecie Adam Domiński, zięć Wałęsy. Pewne jest, że Wałęsa nie oszczędza się, choć wiek ma już konkretny. Cierpi na tym jego kręgosłup. Jak donoszą media, były prezydent RP wizytował ostatnio Niemcy, Królestwo Bahrajnu i  Stany Zjednoczone. Teraz zapowiada się jednak, że będzie musiał wstrzymać wojaże. Wiadomo już, że odwołał spotkanie ze zwolennikami z KOD w położonym przecież niedaleko Gdańska Wejherowie.

A prezes PiS ma się lepiej

Oficjalne źródła potwierdzają za to coraz lepszą dyspozycję Jarosława Kaczyńskiego. Mimo to lider PiS nie stawił się w sądzie w jego sprawie. Przeciwnicy zdążyli już zarzucić mu tą niekonsekwencję - był przecież niedawno na wiecu wyborczym PiS w Trójmieście. Jego środowisko przekazało do sądu taki komunikat:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Wskazuję, że stan zdrowia powoda się poprawił, jednakże nie jest wskazane odbywanie przez niego dłuższych podróży – czytamy we wniosku Jarosława Kaczyńskiego o przesłuchanie w drodze telekonferencji. Rozprawa została odroczona do 22 listopada. Kaczyński zapowiedział, że będzie wtedy w Gdańsku. Lech Wałęsa nazwał prezesa „niepoważnym” z powodu absencji w Gdańsku. Były prezydent zarzucał szefowi PiS w mediach społecznościowych m.in. chorobę psychiczną. Obarczył też Kaczyńskiego odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską. Wałęsa w swoim przekornym stylu zapowiedział, że nie ma zamiaru przepraszać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lech Wałęsa w centrum finansowego skandalu. B. prezydent stracił miliony?
  2. Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa DZISIAJ staną przed sądem
  3. Wałęsa ujawnił oszustwo Kaczyńskiego? Prezes PiS milczy
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News