Lech Wałęsa przerażony. Znaleziono zakrwawioną koszulę, mowa o 12 latach więzienia

Lech Wałęsa przerażony. Znaleziono zakrwawioną koszulę, mowa o 12 latach więzienia

Były prezydent RP Lech Wałęsa jest przerażony sprawą, która toczy się przeciwko jego wnukowi, Bartłomiejowi. Młody mężczyzna jest oskarżony o dotkliwe pobicie dwóch obcokrajowców i dwóch polskich licealistów. Jest już także pierwszy dowód w sprawie - zakrwawiona koszula.

Nie pierwszy już raz potomkowie prezydenta z lat 1990-1995 weszli w konflikt z prawem. Dwa lata temu Bartłomiej i Dominik, synowie zmarłego syna Lecha Wałęsy, Przemysława mieli pobić Kingę P., koleżankę byłej dziewczyny pierwszego z nich. Już w tym roku natomiast syn założyciela "Solidarności" trafił do aresztu za kradzież świeczki zapachowej z supermarketu. Sławomir W. mógł zapłacić dwudziestozłotową grzywnę, lecz wybrał areszt. Sprawa była prawdziwą kompromitacją rodziny emerytowanego związkowca i opozycjonisty. Teraz jednak tocząca się przeciw Bartłomiejowi W. sprawa jest dużo poważniejsza niż jego poprzednie występki. Młodemu wnukowi Wałęsy grozi nawet 12 lat więzienia.

Lech Wałęsa jest przerażony. Jego wnuk został przestępcą

Decyzją sądu Bartłomiej W. został aresztowany na trzy miesiące w związku z połączonymi sprawami dwóch przypadków pobić. 21 maja W. miał zaatakować dwóch obywateli Szwecji. Syn Przemysława Wałęsy rzekomo używał pałki do okładania swoich ofiar, a następnie współpracując z dwoma pozostałymi bandytami, ukradł telefon komórkowy jednego z obcokrajowców. Pięć dni później W. bez wyraźnego powodu zaatakował i pobił dwóch licealistów. Do zdarzenia doszło w okolicach lotniska w Gdański. Ofiary pobicia mają 16 i 17 lat, jedna z nich straciła dwa zęby. Za dokonane przez W. czyny grozi mu aż 12 lat więzienia. W jego mieszkaniu natomiast znaleziono mocno obciążający go dowód, zakrwawioną koszulę. Odzież zostanie teraz poddana badaniom. - Została przekazana do badań. Będziemy sprawdzali, czy mogła należeć do jednego z obywateli Szwecji, czy też do licealisty - powiedział WP anonimowy informator. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragedia tuż przed mundialem. U reprezentanta Polski zdiagnozowano raka
  2. Awaria samolotu! 80 Polaków odciętych od świata
  3. Tragiczna śmierć gwiazdy. Został zamordowany
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News