Lech Wałęsa załamany. Rozpoczął się proces, może zrujnować jego rodzinę

Lech Wałęsa załamany. Rozpoczął się proces, może zrujnować jego rodzinę Źródło:

Były prezydent RP Lech Wałęsa ma teraz nie lada kłopoty. W gdańskim Sądzie Rejonowym właśnie rozpoczął się proces, który uderza w jego rodzinę. Konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Właśnie rusza proces przed Sądem Rejonowym w Gdańsku. Oskarżonym w procesie jest wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy, Dominik. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze w lutym tego roku. Pod numer alarmowy 112 zadzwonili świadkowie, którzy zgłosili, że jadący w stronę Pruszcza Gdańskiego samochód prowadzony jest przez kierowcę, wykonującego niebezpieczne manewry. Auto miało obijać się o inne samochody.

Ruszył proces sądowy

Policja po pewnym czasie znalazła porzucony samochód, zaś na pobliskim przystanku autobusowym siedział Dominik W. Mężczyzna miał być agresywny, jednego z policjantów miał kopnąć w nogi. Odmówił także badania alkomatem. Policjanci nie mieli innego wyjścia. Skuli Dominika W. kajdankami i odprowadzili go na badanie krwi. Teraz rusza proces sądowy, w którym prokuratura postawiła aż 5 zarzutów. Dominik W. jest oskarżony m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, znieważenie policjantów i zmuszenie ich do odstąpienia od czynności służbowych. W toku śledztwa wnuk byłego prezydenta przyznał się do prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i uszkodzenia pojazdów. Do odpowiedzialności za pozostałe czyny jednak się nie poczuwa.

Lech Wałęsa załamany

Prezydent Lech Wałęsa już wielokrotnie przeżywał dramaty związane ze sprawami sądowymi swoich krewnych. Zarzucił między innymi swoim przeciwnikom politycznym, że ich winą jest alkoholizm i stoczenie się jednego z jego synów. Można podejrzewać, że także teraz uzna zarzuty przeciwko jego synowi za atak na swoją osobę. Niejednokrotnie wypowiadał się przeciwko działaniom służb mundurowych oraz wymiaru sprawiedliwości za czasów obecnej władzy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Patrzy na to cała Europa. "Prezydent ma romans z ochroniarzem"
  2. Kandydat na prezydenta w furii."Z ciebie jest po prostu ch*j"
  3. Kwaśniewski zdradzał Jolantę?! Tak twierdzi zapomniana dziennikarka
  4. Pies wybrał sobie bardzo niezwykłego przyjaciela. Zakochasz się
polacy Lech Wałęsa Fot. Youtube/Tomasz Lis. Lech Wałęsa Fot. YouTube/Echa Spoleczne Lech Wałęsa Fot. Flickr
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News