Wałęsa rzadko wspomina ojca. Powód jest przerażający i makabryczny

Wałęsa rzadko wspomina ojca. Powód jest przerażający i makabryczny Źródło: fot. flickr.com

Lech Wałęsa jest prawdziwą legendą Polski, jeśli chodzi o walkę w imię wolnej ojczyzny. Ma wielu zwolenników i równie wielu przeciwników. Duża część Polaków zastanawia się, dlaczego tak mało wiemy o życiu ojca Wałęsy i dlaczego tak rzadko się o nim wypowiada. Prawda okazuje się zaskakująca.

Lech Wałęsa nie miał lekkiego życia zarówno będąc dzieckiem, jak i lata później, gdy walczył o wolną Polskę. Swoje wczesne lata spędził na niewielkim gospodarstwie wraz z sześciorgiem rodzeństwa. Wszyscy od swoich najmłodszych lat musieli pomagać rodzicom w pracach domowych oraz w gospodarstwie. Lech Wałęsa w swoich wypowiedziach bardzo rzadko wspomina ojca. Jak się okazuje, praktycznie go nie znał. Bolesław Wałęsa zmarł, gdy przyszły prezydent Polski miał zaledwie dwa lata. Jednak tym, co przeraża, jest historia ojca Lecha Wałęsy.

Lech Wałęsa: jego ojciec przeżył piekło na ziemi

Bolesław Wałęsa tuż przed wybuchem II wojny światowej został wcielony do wojska. Gdy polska obrona zaczęła upadać pod naporem sił armii Adolfa Hitlera, ojciec Wałęsy powrócił na krótko w rodzinne strony. Jednak już jakiś czas później znów opuścił swoją rodzinę po tym, jak wstąpił w szeregi AK. Zaledwie kilka miesięcy po narodzinach Lecha Wałęsy, jego ojciec został schwytany i osadzony w obozie pracy w Młyńcu. Większość mężczyzn została tam skatowana na śmierć. Bolesław również był torturowany, jednak udało mu się przeżyć ten koszmar. Został zwolniony do domu, jednak wrócił jako zupełnie inny człowiek. Piekło, jakiego doświadczył, bardzo się na nim odbiło, był wyniszczony przez ciężką pracę, liczne bezlitosne tortury oraz chorobę. Jakiś czas po powrocie został zatrudniony przez nazistów do budowy mostu. Bolesław Wałęsa zmarł w 1945 roku, gdy jego syn Lech miał zaledwie dwa lata. Jego matka rok później wyszła za mąż za brata Bolesława. To właśnie on w dużej mierze wychowywał przyszłego prezydenta. Jego ojciec zmarł zbyt szybko, aby Lech Wałęsa mógł go poznać a tym bardziej dobrze zapamiętać. Jednocześnie widać, że bardzo dużo po nim odziedziczył. Zdecydowanie przejął po nim miłość do ojczyzny i chęć walki o jej dobro i wolność. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Wrzaski i wycia, sceny jak z horroru”. 15 osób walczy o życie na Pomorzu
  2. Koniec spekulacji. Rzecznik PiS ujawnia prawdziwy stan zdrowia Kaczyńskiego
  3. Jutro będzie burda w parlamencie! Pod głosowanie idzie znienawidzona przez posłów ustawa
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News