Lech Wałęsa pożegnał Pawła Adamowicza. "Pozostaniesz na zawsze"

Lech Wałęsa pożegnał Pawła Adamowicza. "Pozostaniesz na zawsze" Źródło: Fot. Wikipedia

Lech Wałęsa jest bardzo mocno związany z Gdańskiem. Były prezydent jest niemal ikoną tego miasta, przez co sprawa Pawła Adamowicza poruszyła go w sposób wyjątkowy. Tak jak inni politycy, opublikował on na swoim Facebooku specjalne pożegnanie, w którym obiecuje, iż zmarły prezydent pozostanie w jego pamięci już na zawsze.

Lech Wałęsa z Gdańskiem połączony jest w sposób wyjątkowy - każdy pamięta, a przynajmniej powinien pamiętać sierpień 1980 roku i strajki w stoczni. Teraz była głowa państwa zabrała głos w kolejnej ważnej sprawie dla gdańszczan - w sprawie śmierci ich prezydenta.

Lech Wałęsa żegna Pawła Adamowicza

Były prezydent opublikował na swoim profilu na Facebooku niezwykle krótki, aczkolwiek treściwy wpis. Pożegnał w nim Pawła Adamowicza, a także zapewnił, że w jego pamięci zawsze będzie dla niego miejsce. - R. I. P. Żegnaj Pawle pozostaniesz w naszej Pamieci [*] - brzmiała treść wpisu byłego prezydenta, Lecha Wałęsy. Prezydenta Gdańska pożegnali również inni wielcy politycy, w tym premier Mateusz Morawiecki. Swoje pożegnanie opublikował na Twitterze. - Zabójstwo Prezydenta Pawła Adamowicza jest dla nas wszystkich ogromną tragedią. To wielkie zło, które budzi potępienie, wielki smutek i żal. Najgłębsze wyrazy współczucia dla pogrążonej w rozpaczy Rodziny. Pokój Jego duszy - napisał Mateusz Morawiecki. Na czułe słowa zdobył się również obecny prezydent Polski. - Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić - napisał Andrzej Duda.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spekulacje dotyczące nowego prezydenta Polski

W komentarzach pod wpisem Lecha Wałęsy pojawiły się spekulacje dotyczące tego, kto powinien przejąć władzę w Polsce. Jedna z osób stwierdziła, że założyciel Solidarności powinien znów przejąć władzę nad krajem. - Panie prezydencie Wałęsa, to chyba najwyższą pora znów stanąć na czele narodu. Łącze się w bólu z rodziną zamordowanego Prezydenta, niech spoczywa w spokoju - napisała jedna z internautek. Nie zabrakło również śmiałych stwierdzeń, jakoby najlepszym kandydatem na prezydenta dla Polski był Jerzy Owsiak. - Zło zabiło prezydenta Gdańska, zło które w Polsce rozniecają Kaczyński i Rydzyk. Ale paradoksalnie ta śmierć „uświęciła” Orkiestrę WOŚP. Mam apel do Jurka Owsiaka, to jest twój obowiązek, uważam że ten pogląd poprze wiele milionów Polaków. Jurku, stań w przyszłym roku do wyborów na prezydenta Polski, Ty jesteś gwarantem zwycięstwa dobra nad złem - napisał ktoś inny. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kościół ponad podziałami. Arcybiskup Głódź w nocy wyruszył do szpitala, w którym przebywa Adamowicz
  2. Niesamowicie pilny apel Roberta Janowskiego ws. zamachu na Adamowicza! PODAWAJCIE DALEJ
  3. Młodzież Wszechpolska wystawiła „akt zgonu” Adamowicza. Prokuratura Ziobry uznała, że nie ma problemu
  4. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
  5. Syn Małgorzaty Kożuchowskiej to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News