Lech Wałęsa
Fot. Facebook / Lech Wałęsa
Wiadomości Pikio - 7 Grudnia 2018

Cały świat mówi o Wałęsie! Kaczyński będzie wściekły

Lech Wałęsa stał się w ostatnim czasie jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków w Polsce. Wszystko za sprawą procesu sądowego wytoczonego przez prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, a także noszenia koszulek z napisem "konstytucja". Ta druga kwestia stała się tematem dyskusji na całym świecie. 

Lech Wałęsa w ostatnich dniach odbył podroż do Stanów Zjednoczonych. Były prezydent został zaproszony na pogrzeb George'a Busha, na którym pojawił się w dość nieoficjalnym wydaniu. Białą koszulę zastąpił koszulką z napisem "konstytucja", która w ostatnim czasie stała się jednym z najważniejszych elementów jego garderoby. Nie wszystkim się to podoba.

Lech Wałęsa jest krytykowany przez Polaków. Doceniają go obce państwa

Chociaż duża część Polaków mocno nieprzychylnie podchodzi do nowego stroju Lecha Wałęsy, to pełne zrozumienie okazują mu zagraniczne media. Agencja Associated Press pochwaliła go za piękną walkę o demokrację we własnym kraju. - Założyciel polskiego ruchu antykomunistycznego "Solidarność" uczestniczył w pogrzebie prezydenta George'a HW Busha w Waszyngtonie w koszulce z napisem "Konstytucja", symbolem walki politycznej w ojczyźnie przeciwko populistycznemu rządowi" – można było przeczytać w materiałach agencji. Entuzjazmu zagranicznych mediów nie podzielają Polacy. Są oni źli, bowiem brak białej koszuli oraz garnituru na pogrzebie traktują jako brak szacunku dla zmarłego. - Straszna kompromitacja. Do końca nie wierzyłam, że wystąpi w tej koszulce. Myślałam, że ktoś z polskiej delegacji wybije mu ten pomysł z głowy, jednak do takiej „zakutej pały ”trudno się przebić. W USA obowiązuje „funeral dress code” i jest bardzo rygorystycznie przestrzegany. Na pogrzebach tej rangi, ze względu na powagę sytuacji, nie przeprowadza się demonstracji politycznych. Taka demonstracja to profanacja pogrzebu, sponiewieranie pamięci o człowieku, któremu oddajemy ostatnia przysługę – napisała jedna z internautek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
SmoleńskOto PRAWDZIWE powody katastrofy smoleńskiej. Punkt 7 nie powinien mieć nigdy miejscaCzytaj dalej

To jeszcze nie koniec. Walka o demokrację trwa

O zaskakującym stroju prezydenta wypowiedziały się również inne, ważne gazety. Tematem tym zainteresował się nawet "New York Times" oraz "Washington Post". Szczególną uwagę zwróciły jedne z ostatnich słów byłego prezydenta, w którym zapowiedział, że walka o wolną Polskę nie została jeszcze zakończona. - Kiedy mówię do widzenia, chcę powiedzieć, że walka trwa, że ​​zlekceważyliśmy demokrację w Polsce, pozwoliliśmy wygrać populistom i demagogom. A dzisiaj mamy kłopoty - oświadczył podczas rozmowy z dziennikarzami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Ofiary Jankowskiego opisują szczegóły swojego koszmaru
  2. Książę William w przykrych słowach o swojej żonie. Takiego ciosu się nie spodziewała
  3. Dzieci pani Klaudii umierają. Ministerstwo zdrowia śmieje jej się w twarz
  4. Kamil Glik zbeształ publicznie polityka PiS! Internauci mu przyklasnęli
  5. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News