Płonie jeden z największych polskich symboli! Straż sobie nie radzi

Płonie jeden z największych polskich symboli! Straż sobie nie radzi

To wiadomość z ostatniej chwili! Płonie jeden z najważniejszych symboli w polskiej historii najnowszej. Kłęby czarnego dymu unoszą się w powietrzu, strażacy nie mogą opanować sytuacji. To właśnie tam Lech Wałęsa przewodził strajkującym pracownikom.

Kłęby dymu unoszą się nad Gdańskiem, a zapach spalenizny czuć już z daleka. Płonie hala magazynowa na terenie Stoczni Gdańskiej przy ulicy Jana z Kolna. Pożar wybuchł około godziny 12:00, od tego czasu aż 17 zastępów straży pożarnej nie może poradzić sobie z rozprzestrzeniającym się ogniem.

Płonie pomnik naszej historii. Miejsce, z którym związany jest Lech Wałęsa

Wygląd hali stoczni, objęty dymem i płomieniami przeraża. Sytuacja jest dramatyczna - na terenie objętym pożarem znajdują się materiały budowlane, w tym farby do malowania statków. Razem z ciężkimi, czarnymi kłębami dymu unoszą się toksyczne substancje, które mogą zagrażać zdrowiu ludzkiemu. Zdjęcia i nagrania w sieci obiegły cały Internet. Urząd Miasta w Gdańsku wystosował komunikat, aby mieszkańcy z całej okolicy zamknęli okna. Stocznia gdańska to jedna z ważniejszych pamiątek polskiej historii. Głęboko w naszej pamięci mamy sierpień roku 1980, jeden z wielu miesięcy strajków, w wyniku których zawarto cztery porozumienia sierpniowe. Najbardziej rozpoznawalną twarzą protestów jest były prezydent Lech Wałęsa. To on przewodniczył strajkującym w okupowanej stoczni. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sensacyjne doniesienia! Rząd PiS się z tego nie podniesie
  2. Kaczyński ujawnia swoją największą miłość. Nikt się tego nie spodziewał
  3. Zapomnijcie o wolnym internecie! Rząd PiS odetnie wam od niego dostęp
  4. Mordują publicznie zwierzęta. Uważają się za "artystów"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News