Odpowiedzialny za zakaz handlu w niedzielę Piotr Duda do Wałęsy: "Nie masz honoru"

Odpowiedzialny za zakaz handlu w niedzielę Piotr Duda do Wałęsy: "Nie masz honoru" Źródło: news yahoo.com

Lech Wałęsa, coraz bardziej znany z kontrowersyjnych wpisów na Facebook'u, posunął się za daleko. Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności" wprost oskarża byłego prezydenta. Pojawiły się naprawdę mocne słowa. 

Lech Wałęsa został ostro skontrowany przez przewodniczącego NSZZ "Solidarność", jednego z inicjatorów ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Chodziło o pomówienie i obrazę związkowca, jakiego dopuścił się laureat pokojowej Nagrody Nobla. Były prezydent, co prawda opublikował przeprosiny, jednak w taki sposób, że musiało spotkać się to ze stanowczą reakcją Piotra Dudy. - To nie są żadne przeprosiny. Wałęsa nie ma honoru. Będzie pozew - powiedział krótko dla Tygodnika Solidarność Tysol.pl, Piotr Duda. Wszystko zaczęło się od wpisu w formie grafiki, opublikowanego przez Lecha Wałęsę, sugerującego wprost, że Piotr Duda był w przeszłości członkiem ZOMO i zwalczał prawdziwą "Solidarność".

Lech Wałęsa publikuje przeprosiny

Szybko zostało wystosowane pismo, w którym przewodniczący NSZZ "Solidarność" domagał się przeprosin od byłego prezydenta. Musiało wywrzeć na nim znaczną presje, gdyż wkrótce na swoim profilu opublikował kolejny wpis, tym razem z przeprosinami: - Panie Piotrze Duda. Przepraszam za opublikowanie nieopatrznie na moim profilu zdjęcia sugerującego, że stał pan tam, gdzie stało ZOMO. Zdjęcie było opatrzone nieprawdziwym opisem. Pomylono jednostki. W rzeczywistości służył Pan w dywizji powietrzno-desantowej. Autor zdjęcia wprowadził mnie w błąd - napisał Wałęsa. Wszystko rozeszłoby się po kościach, gdyby nie dopisek pod spodem: - Nie zmienia to faktu, że stał Pan w stanie wojennym po drugiej stronie barykady niż my, ludzie "Solidarności". Właśnie na ten drugi wpis tak gwałtownie zareagował Piotr Duda, zapowiadając pójście droga sądową. Lech Wałęsa co prawda usunął grafikę z profilu, jednak internauci zdążyli udostępnić ją wiele razy. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Wkrótce okaże się, czy cała sprawa skończy się sądem, czy też dwaj panowie jakoś dojdą do porozumienia. W ostatnim czasie Lech Wałęsa wzbudza coraz więcej kontrowersji publikowanymi przez siebie wpisami. Była już grafika, sugerująca, że Jan Paweł II popierał Gestapo. Następnie zdjęcie z uczniami, sugerujące, że nie pozwolono mu prowadzić zajęć w sali lekcyjnej i dlatego musiał to robić na korytarzu. Okazało się to nieprawdą i szybko wyjaśniło się, że całe zajście nie miało miejsca w szkole. Piotr Duda najwidoczniej jest pewny swego, choć on również jest różnie odbierany w opinii publicznej. To właśnie on był jednym z głównych inicjatorów ustawy o zakazie handlu w niedziele. Jednak, jak zaznacza, związkowcy zostali wyprowadzeni w pole przez rząd, gdyż postulowali zakazanie handlu w każdą niedzielę, a rząd to zliberalizował.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Małgorzata Kożuchowska z partnerem. Fani osłupieli wiedząc kim jest
  2. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Gwiazda i ona to dwie skrajności!
  3. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
  4. Ile zarabia kasjer w Lidlu? Sieć dała właśnie duże podwyżki
  5. Legendarne słowa zmarłej gwiazdy Świata według Kiepskich. „Jak zostałem wieśniakiem”
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Onet Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News