Lech Wałęsa: Kaczyński i Rydzyk muszą WYMRZEĆ

Lech Wałęsa: Kaczyński i Rydzyk muszą WYMRZEĆ

Większość najważniejszych polityków stawiła się dzisiaj w Gdańsku, gdzie trwa ostatnie pożegnanie zamordowanego Pawła Adamowicza. W tym gronie znalazł się również Lech Wałęsa, który jeszcze przed ceremonią dosadnie wypowiedział się na temat całej sytuacji. Stwierdził, że Rydzyk i Kaczyński muszą "wymrzeć".

Lech Wałęsa stawił się w Bazylice Mariackiej na pogrzebie byłego prezydenta Gdańska, który w ostatnią niedzielę otrzymał śmiertelne ciosy nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostatnia droga Pawła Adamowicza skłoniła wiele osób do refleksji. Były prezydent RP również postanowił w kilku słowach skomentować wydarzenia, które doprowadziły do tragedii. Lech Wałęsa wydobył z siebie myśli, których nikt nie spodziewał się usłyszeć.

Lech Wałęsa: ci ludzie muszą wymrzeć

Dramat, który rozegrał się podczas gdańskiego finału WOŚP wstrząsnął całym krajem, a jego echa jeszcze przez długo będą towarzyszyć nam w życiu publicznym. Wielkie osobistości polskiej polityki w końcu zaczęły otwarcie mówić o tym, że za dużo jest języka nienawiści, który nakręca straszną spiralę. Lech Wałęsa stwierdził, że pośrednio za całą sytuację odpowiada Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego prezydenta, Paweł Adamowicz zmarł, ponieważ lider Prawa i Sprawiedliwości stworzył warunki, w których może rozkwitać tak wielka nienawiść. - Stworzono klimat, który takie coś spowodował (…) Dojdzie do wojny domowej, jeśli ci ludzie nie zawrócą z takiej drogi - stwierdził. Najbardziej szokujące słowa Lecha Wałęsy padły jednak jeszcze przed ceremoniami żałobnymi Pawła Adamowicza. Legenda Solidarności wprost przyznała, że póki są między nami ludzie pokroju prezesa PiS i jego sojuszników, to nie mamy co liczyć na normalność i uspokojenie sytuacji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Musimy to przeżyć, inne narody, które mają dłużej demokrację, przeżywały to (...) Musimy przeżyć takich ludzi jak: Rydzyk, Kaczyński, Macierewicz, Ziobro. Demokracja ich przeżyje i wyciągniemy wnioski. Trochę to będzie trwało i trochę za to zapłacić musimy - powiedział Lech Wałęsa w programie "Tłit". Były prezydent nie bał się użyć stwierdzenia, że obecna władza musi "wymrzeć". - Z tymi ludźmi się po prostu nie da. Ja ich poznałem przez wiele lat. I to co oni wyprawiali, ile oni narobili złego, to się po prostu nie da. Ci ludzie muszą być odrzuceni, muszą wymrzeć, krótko mówiąc (...) Dyskusja wszelka i postawy naszą mogą to przyspieszyć - dodał Lech Wałęsa. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. DNO! TVP ocenzurowało Donalda Tuska na pogrzebie Pawła Adamowicza 
  2. Z ostatniej chwili: Wspaniała inicjatywa księdza na pogrzebie Adamowicza 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News