Wałęsa o swoim kapelanie, który molestował dzieci: „Gdybym wiedział, zrzuciłbym go ze schodów”

Wałęsa o swoim kapelanie, który molestował dzieci: „Gdybym wiedział, zrzuciłbym go ze schodów” Źródło: flickr/medef/

Lech Wałęsa swoją dość kontrowersyjną wypowiedzią poruszył wszystkich. Polityk nie przebierał w słowach i w bardzo bezpośredni sposób wyraził swoje zdanie na temat kapelana. Oburzenie byłego prezydenta sięgnęło zenitu.

Lech Wałęsa zdecydował się na niezwykle bezpośrednią wypowiedź, która w każdym calu oddawała jego zbulwersowanie. Były prezydent wyznał, że nie był wcześniej świadomy, czego w przeszłości dopuszczał się jego kapelan. Dopiero ostatnio, dzięki dokumentowi braci Sekielskich, otrzymał prawdziwą dawkę wiedzy, która doszczętnie nim wstrząsnęła.  

Lech Wałęsa nie kryje swojego oburzenia. Padły mocne słowa 

W ostatnim czasie w mediach, jednym z głównych tematów jest dokument braci Sekielskich na temat pedofilii w Kościele zatytułowany "Tylko nie mów nikomu". Materiał ten, choć trwa ponad 2 godziny, wyświetlono już kilkanaście milionów razy i jak się okazuje, nie umknął nawet byłemu prezydentowi. Wałęsa zapewne spodziewał się, że dokument odkryje wiele, wcześniej skrywanych prawd, jednak zupełnie nie podejrzewał, że dowie się z niego tak wstrząsających informacji na temat swojego kapelana.  

Ksiądz Franciszek Cybula, ku zaskoczeniu Wałęsy, miał w swojej przeszłości skłonności pedofilskie. Wieść ta niezwykle zbulwersowała polityka, z czym nie zamierzał się kryć.  

- To, co zrobił ks. Cybula, jest dla mnie nieprawdopodobne. Gdybym o tym wiedział wcześniej, osobiście bym go zrzucił ze schodów. Nie miałby do mnie wstępu. Ale naprawdę nie wiedziałem. A nie wiedziałem, bo moja wiara nie pozwalała mi zwątpić - tłumaczy 75-latek.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wałęsa nie dowierzał 

Były prezydent wypowiedział się również w temacie księdza Henryka Jankowskiego, w którego przestępstwa na tle seksualnym zupełnie nie dowierzał. Przyznał jednak, że po obejrzeniu dokumentu "Tylko nie mów nikomu" nie ma już nawet najmniejszych wątpliwości co do tego, że duchowny dopuszczał się molestowania.  

- Jestem jeszcze bardziej zohydzony - wyznaje Lech Wałęsa. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  4. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko
  5. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  6. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"

Źródło: FAKT

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News