Przykre wieści o Wałęsie. Już nie zobaczy się z wnukami

Przykre wieści o Wałęsie. Już nie zobaczy się z wnukami

Lech Wałęsa, były prezydent i lider "Solidarności", jest znany ze względu na swoją niesamowitą historię i to, jaką rolę odegrał w tworzeniu ustroju politycznego III RP. Co jakiś czas w mediach pojawiają się doniesienia o jego życiu prywatnym. Teraz pojawiła się informacja, że Wałęsa już nie zobaczy się ze swoim wnukiem.

Przeszłość wnuków Lecha Wałęsy budzi pewne kontrowersje. Jak donoszą media kilka miesięcy temu znany opozycjonista wpłacił 10 tys. złotych kaucji za swojego wnuka Bartłomieja W., który dokonał rozboju na turystach ze Szwecji. Podobna sytuacja miała miejsce z bratem Bartłomieja, Dominikiem.W, który najpierw wywołał skandal naruszając nietykalność cielesną swojej partnerki, na którą miał się rzucić z nożem, a aktualnie siedzi w areszcie za jazdę na podwójnym gazie.

Lech Wałęsa w trudnej relacji z wnukami

-  Lech Wałęsa ani jego żona Danuta nie składali wniosków o widzenie się w areszcie z Dominikiem W. ani Bartłomiejem W. Na etapie postępowania przygotowawczego mieli taką możliwość, jako osoby bliskie, jako przedstawiciele rodziny, ale nie skorzystali z takiej możliwości – powiedziała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku "Wirtualnej Polsce". Wnuki Wałęsy to nie jego jedyny problem natury prywatnej. Poza zmaganiem się z problemami prawnymi wnuków, Lechowi nie najlepiej powodzi się również w małżeństwie. Problemy Wałęsów były poruszane m.in. przez jego żonę Danutę w książce będącej jej autobiografią, którą wydała pt. "Marzenia i tajemnice". Do tego Lech Wałęsa jakiś czas temu znowu pojawił się w debacie publicznej, tym razem w kontekście domniemanej współpracy z funkcjonariuszami służby bezpieczeństwa. Cała sprawa zaczęła się już w latach 70. od oskarżeń kierowanych pod jego adresem przez byłych współpracowników. Zarzuty wobec byłego lidera wysuwali m.in. Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Gwiazda, Anna Walentynowicz, Jan Olszewski i Antoni Macierewicz. Trzeba przyznać, że na głowie byłego prezydenta jest teraz bardzo dużo, dlatego to nawet nie do końca dziwne, że próbuje sobie oszczędzić problemów z wnukami. Myślicie, że robi dobrze?

PRZECZYTAJ: Solidarność w żałobie. NIE ŻYJE legendarny opozycjonista

PRZECZYTAJ: Polski Kościół oszalał. Zapłacisz za KAŻDY kilometr bez wypadku, pieniądze pójdą na auta dla księży

PRZECZYTAJ: Bestia! Żywcem zakopał 7 szczeniaków. Koniec Historii jest niezwykły

Lech Wałęsa fot. wikipedia.org Lech Wałęsa for. flickr.com Lech Wałęsa fot. youtube.com/Dziennik Wschodni
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News