Lech Wałęsa (1) (1)
fot.,youtube.com/radiozet
Mateusz Wysokiński - 11 Grudnia 2018

Wałęsa ujawnił odręcznie napisany list. Jego treść doprowadzi Kaczyńskiego do furii

Lech Wałęsa znowu wszczął wielką dyskusję na swój temat. Były prezydent i szef Solidarności postanowił za pomocą swoich social mediów podzielić się odręcznie napisanym listem, którego treść bez wątpienia zdenerwuje Jarosława Kaczyńskiego. Co takiego znajduje się w treści pisma?

Lech Wałęsa to bez wątpienia osoba, która budzi wielkie emocje w polskiej polityce. Pomimo tego, że zasłużony związkowiec już od dawna zdystansował się od startowania w wyborach, czy zajmowania stanowisk, to jego zdanie jest wciąż komentowane przez najważniejsze osoby w kraju. Ostatnio mężczyzna jest w otwartym sporze z Jarosławem Kaczyńskim, który oskarżył go o pomówienia związek z Katastrofę Smoleńską. Teraz, niejako w ramach riposty po przegranej sprawie, Lech Wałęsa postanowił opublikować własnoręcznie napisany list młodego człowieka, który jest pod wielkim wpływem autorytetu wielkiego byłego prezydenta, a także atakuje Prawo i Sprawiedliwość.

Lech Wałęsa publikuje list od fana

Na oficjalnej stronie na Facebooku prezydent postanowił podzielić się pismem, w którym nie brakuje uznania dla jego zasług za szefowanie Solidarnością i bycie "fundamentem polskiej wolności". - Zwracam się do Pana, bohatera narodu, ponieważ jestem z pana dumny oraz z działań, które Pan podjął dla dobra ojczyzny. Zwracam się do Pana, jako ostatniej polskiej legendy. Dzięki Panu, historycznemu przywódcy "Solidarności" żyję w wolnym kraju. Zwracam się do Pana, ponieważ nie mogę znieść faktu, że ludzie wyraźnie zapomnieli, jak wyglądał nasz kraj. Zapomnieli najwidoczniej, w jakich warunkach nadal by żyli, gdyby nie Pan" - napisał do byłego prezydenta mieszkaniec Głubczyc, który przedstawia się jako 25-latek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GRAFIKĄ
GrafikaLidl powinien przed tym ostrzegać! Rakotwórcza substancja w jedzeniuCzytaj dalej

Czy będzie odzew ze strony PiS?

Pismo wzbudziło niemałe poruszenie wśród obserwatorów polskiej sceny politycznej. Dużo osób kpi z Wałęsy, że ten w tak mało wysublimowany sposób próbuje sobie podratować ego i rozwścieczyć Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei druga strona barykady jest pełna podziwu dla domniemanego młodzieńca, który zdecydował się na tak odważny gest. Czy Jarosław Kaczyński odpowie na zaczepki ze strony Wałęsy? To już nie pierwszy raz, kiedy były szef Solidarności próbuje zrobić na złość PiS i byłemu premierowi.
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News