Lech Wałęsa ujawnił, kto odpowiada za Smoleńsk. PiS może go za to wsadzić do więzienia

Lech Wałęsa ujawnił, kto odpowiada za Smoleńsk. PiS może go za to wsadzić do więzienia

We wtorek cała Polska przeżywa 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Wokół tego tragicznego wydarzenia sprzed 8 lat nadal toczą się dyskusje i wybuchają kontrowersje. Lech Wałęsa ujawnił, kto odpowiada za tragedię. Za te słowa były prezydent może surowo odpowiedzieć przed sądem.

Lech Wałęsa słynie z tego, że jest wielkim przeciwnikiem Jarosława Kaczyńskiego. Walczy z nim wieloma metodami. Swego czasu zaatakował go także niezwykle ostro właśnie w kontekście katastrofy smoleńskiej. Otóż były prezydent RP uważa, że to właśnie Jarosław Kaczyński jest pierwszym i głównym sprawcą tragedii pod Smoleńskiem. Jego zdaniem to on kierował tragicznym lotem przez telefon i nakazał lądowanie mimo niesprzyjających warunków.

Lech Wałęsa ujawnia szokujące informacje

Jak twierdzi legendarny przywódca pierwszej Solidarności, tuż przed feralnym lądowaniem rano 10 kwietnia 2010 roku Jarosław Kaczyński rozmawiał z Lechem przez telefon. Na dodatek uważa, że rozmowy te zostały utrwalone i kiedyś, aczkolwiek nieprędko, zostaną ujawnione. - Gdyby ujawniono taśmy, jak to wyglądało naprawdę naprawdę, jak wyglądała rozmowa między braćmi, to mielibyśmy obraz właściwy. Doszlibyśmy do wniosku, że była to nieodpowiedzialność, brawura, że chciano rozpocząć kampanię wyborczą z przytupem w Katyniu - komentuje Wałęsa. Jak podkreśla, w trakcie rozmowy przebywający w Warszawie Jarosław Kaczyński miał się dowiedzieć, że są trudności z lądowaniem. I to właśnie on wówczas miał zadecydować o konieczności lądowania. Zdaniem noblisty nagrania rozmów zostaną kiedyś ujawnione. Jak jednak twierdzi, nieprędko do tego dojdzie, bowiem żadna ze stron nie jest zainteresowana ich publikacją. - Jeśli zostaną ujawnione, to panie Jarosławie – źle pan będzie wyglądał. Ja wiem, że nie rozmawiał pan o kotkach i o babci, ale: "Muszą lądować!", "Daj im polecenie!", "Wyślij generałów!", tak wyglądały te rozmowy. Każdy się dowie, kto jest sprawcą nieszczęścia Polski! - cytował Lech Wałęsa.

8. rocznica smoleńska trwa

Rocznica wydarzeń smoleńskich, która dziś trwa, jest szczególną okazją dla środowisk związanych z Prawem i Sprawiedliwością, do wspomnienia tych wydarzeń. Warto przypomnieć, że wciąż pracuje podkomisja smoleńska, której zadaniem jest ujawnić przyczyny katastrofy. Wiele osób związanych z prawicą jest przekonane, że w Smoleńsku 8 lat temu doszło do zamachu. Za swoje słowa, które wypowiedział były prezydent publicznie, może odpowiedzieć nawet przed sądem. Jeśli komisja lub prokuratura wykaże, że katastrofa była spowodowana przez udział osób trzecich, taka wypowiedź może zostać uznana za pomówienie.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Komorowski wezwany do prokuratury ws. Smoleńska!
  2. Miał zginąć w katastrofie Smoleńskiej. Ale ciągle żyje i to w Warszawie...
  3. 8 lat po Smoleńsku Polacy podzieleni. Ilu z nich wierzy w zamach?
Następny artykuł