Wałęsa chce międzynarodowej kontroli wyborów w Polsce

Wałęsa chce międzynarodowej kontroli wyborów w Polsce Źródło: yt.com/ZbigniewStonoga

Lech Wałęsa nie daje za wygraną i cały czas pozostaje aktywny w obecnym dyskursie politycznym. Wiadomo, że były prezydent ma bardzo złą opinię o partii rządzącej, a przede wszystkim o Jarosławie Kaczyńskim. Były prezydent podejrzewa nawet, że PiS będzie chciał zanegować wyniki wyborów, jeśli wyniki będą nie po ich myśli. Dlatego też wnosi o ich międzynarodową kontrolę.

Lech Wałęsa nigdy nie pałał sympatią do Jarosława Kaczyńskiego, a wydarzenia ostatnich tygodni tylko podkręcają atmosferę osobistego konfliktu. Były prezydent podzielił się właśnie na Twitterze opinią, według której Prawo i Sprawiedliwość może posunąć się do podważenia wyników wyborów w przypadku swojej przegranej. W takim wypadku jego zdaniem konieczne jest przeprowadzenie międzynarodowej kontroli wyborów, która mogłaby wykluczyć taki potencjalny scenariusz.

Lech Wałęsa chce, żeby wybory były kontrolowane przez międzynarodowe organizacje

Punktem wyjścia dla pomysłu byłego prezydenta była sytuacja, która miała miejsce na twitterowym koncie programu "Strefa Starcia" prezentowanego na antenie TVP Info. Zorganizowano sondę, w której zapytano internautów, czy wyrażają poparcie dla możliwości adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Większość respondentów, a dokładnie 53%, opowiedziała się za takim rozwiązaniem prawnym.

Ku zaskoczeniu wszystkich osób, które odpowiedziały na zadane pytanie, sonda została ostatecznie anulowana. Tłumaczono to w bardzo pokrętny sposób.

- W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy sięw obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy widzów, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ICH punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolii - poinformowali producenci programu.

Takiego tłumaczenia nie mógł zdzierżyć Lech Wałęsa, który stwierdził, że nie jest to przypadek, a po prostu standardowe działanie PiS-u, który chce wymazać wszystko, co nie jest po myśli partii. Wysnuł również przypuszczenie, że tak samo może stać się z nadchodzącymi wyborami.

- Panie Kaczyński, jak wybory nie przebiegną po myśli, to powiecie ze zostały sfałszowane i nieważne? Już teraz widać jak bardzo boicie się konsekwencji przegranych wyborów. Trzeba będzie zgłosić do międzynarodowych organizacji o obecność i kontrole wyborów parlamentarnych w Polsce - napisał na swoim twitterowym profilu.

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News