Lech Wałęsa jest znany z tego, że nie przebiera w słowach, w sprawach, które są dla niego ważne. Ostatanio zszokował opinię publiczną, tym, że na swoim profilu na facebooku napisał prośbę o pojednanie skierowaną do Jarosława Kaczyńskiego. Katastrofa smoleńska jest nadal aktualna, Wałęsa oskarża.

Konflikt pomiędzy Lechem Wałęsą a środowiskiem prawicy trwa od lat i polega na wzajemnych przepychankach dotyczących tego, kto współpracował ze służbą bezpieczeństwa i kto bardziej się zasłużył obalając komunizm. Niedawno Lech Wałęsa zaskoczył wiele środowisk pisząc do Jarosława Kaczyńskiego prośbę o pojednanie na Facebooku.

– Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie, proszę o wybaczenie i ja jestem w stanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu, Lechowi wybaczyć wszystko a nawet największą podłość jaką mi uczyniliście zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka – napisał Wałęsa.

Apel jednego z twórców „Solidarności” może mieć związek z tym że były polityk wycofuje się powoli z życia publicznego i chciałby wygasić stare konflikty.

Lech Wałęsa ujawnia: Kaczyńscy są winni katastrofy smoleńskiej

Na pytanie PAP odnośnie do tego, czy jego oświadczenie dotyczy także jego wypowiedzi o winie Jarosława Kaczyńskiego za katastrofę smoleńską, odpowiedział, że:

– Niczego nie wycofuję, obwiniam za Smoleńsk. Za decyzje się odpowiada, a wtedy decyzje były w rękach Kaczyńskich. Niech pan się zapyta wszystkich prezydentów, czy w tych warunkach podjęliby takie decyzje, jakie podjęli Kaczyńscy – oświadczył Wałęsa.

Aktualnie w Sądzie Okręgowym w Gdańsku toczy się sprawa zainicjowana przez Kaczyńskiego przeciwko Wałęsie, dotyczy naruszenia dóbr osobistych przez byłego Prezydenta od czerwca do września 2016 roku poprzez wpisy na Facebook’u. Szef PiS-u żąda od niego wpłaty 30 tys. złotych na cele społeczne, a także publicznego oświadczenia, że to, co napisał Lech Wałęsa jest „bezprawnymi i nieprawdziwymi zarzutami”.

– Dziś jeszcze puszczę tekst mówiący o tym, że wszyscy najbardziej atakujący mnie, zostali wyjątkowo docenieni i wyróżnieni stanowiskami i warunkami pracy jak Zyzak (Paweł), Cenckiewicz, Gwiazda, Wyszkowski, Kołodziej. Wszyscy, którzy na mnie najbardziej nakłamali, ci wszyscy zajęli dobre stanowiska – mówił Wałęsa.

PRZECZYTAJ: Lech Wałęsa ma poważne kłopoty. Przełomowa decyzja

PRZECZYTAJ: Wałęsa spotka się z Kaczyńskim? Zapowiada szturm na siedzibę PiS

PRZECZYTAJ: Psiak przeżył piekło, posklejana brudem i odchodami sierść ważyła 2 kg.

katastrofa smoleńska
fot. youtube.com/Punkt Widzenia TV
Katastrofa Smoleńska
fot. Wikimedia Commons

Katastrofa Smoleńska

Dzieci Wałęsy: Na kogo wyrosły i co osiągnęły [ZDJĘCIA]


Oto NAJWAŻNIEJSI ludzie stulecia! [ZDJĘCIA]

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.