Kaczyńscy są winni katastrofy smoleńskiej?! Lech Wałęsa ujawnia

Kaczyńscy są winni katastrofy smoleńskiej?! Lech Wałęsa ujawnia

Lech Wałęsa jest znany z tego, że nie przebiera w słowach, w sprawach, które są dla niego ważne. Ostatanio zszokował opinię publiczną, tym, że na swoim profilu na facebooku napisał prośbę o pojednanie skierowaną do Jarosława Kaczyńskiego. Katastrofa smoleńska jest nadal aktualna, Wałęsa oskarża.

Konflikt pomiędzy Lechem Wałęsą a środowiskiem prawicy trwa od lat i polega na wzajemnych przepychankach dotyczących tego, kto współpracował ze służbą bezpieczeństwa i kto bardziej się zasłużył obalając komunizm. Niedawno Lech Wałęsa zaskoczył wiele środowisk pisząc do Jarosława Kaczyńskiego prośbę o pojednanie na Facebooku. - Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie, proszę o wybaczenie i ja jestem w stanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu, Lechowi wybaczyć wszystko a nawet największą podłość jaką mi uczyniliście zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka - napisał Wałęsa. Apel jednego z twórców "Solidarności" może mieć związek z tym że były polityk wycofuje się powoli z życia publicznego i chciałby wygasić stare konflikty.

Lech Wałęsa ujawnia: Kaczyńscy są winni katastrofy smoleńskiej

Na pytanie PAP odnośnie do tego, czy jego oświadczenie dotyczy także jego wypowiedzi o winie Jarosława Kaczyńskiego za katastrofę smoleńską, odpowiedział, że: - Niczego nie wycofuję, obwiniam za Smoleńsk. Za decyzje się odpowiada, a wtedy decyzje były w rękach Kaczyńskich. Niech pan się zapyta wszystkich prezydentów, czy w tych warunkach podjęliby takie decyzje, jakie podjęli Kaczyńscy - oświadczył Wałęsa. Aktualnie w Sądzie Okręgowym w Gdańsku toczy się sprawa zainicjowana przez Kaczyńskiego przeciwko Wałęsie, dotyczy naruszenia dóbr osobistych przez byłego Prezydenta od czerwca do września 2016 roku poprzez wpisy na Facebook'u. Szef PiS-u żąda od niego wpłaty 30 tys. złotych na cele społeczne, a także publicznego oświadczenia, że to, co napisał Lech Wałęsa jest "bezprawnymi i nieprawdziwymi zarzutami". - Dziś jeszcze puszczę tekst mówiący o tym, że wszyscy najbardziej atakujący mnie, zostali wyjątkowo docenieni i wyróżnieni stanowiskami i warunkami pracy jak Zyzak (Paweł), Cenckiewicz, Gwiazda, Wyszkowski, Kołodziej. Wszyscy, którzy na mnie najbardziej nakłamali, ci wszyscy zajęli dobre stanowiska - mówił Wałęsa.

PRZECZYTAJ: Lech Wałęsa ma poważne kłopoty. Przełomowa decyzja

PRZECZYTAJ: Wałęsa spotka się z Kaczyńskim? Zapowiada szturm na siedzibę PiS

PRZECZYTAJ: Psiak przeżył piekło, posklejana brudem i odchodami sierść ważyła 2 kg.

katastrofa smoleńska fot. youtube.com/Punkt Widzenia TV Katastrofa Smoleńska fot. Wikimedia Commons Katastrofa Smoleńska
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News