Lech Wałęsa wreszcie skomentował fakt, że jego kapelan był pedofilem. Odpowiedział z klasą

Lech Wałęsa wreszcie skomentował fakt, że jego kapelan był pedofilem. Odpowiedział z klasą Źródło: youtube.com/Onet News

Lech Wałęsa ostro sprzeciwia się pedofilii. Za sprawą filmu Tomasza Sekielskiego "Nie mów nikomu" zdecydował się zabrać głos w sprawie dotyczącej jego osobistego kapelana. O filmie i zachowaniu duchownego opowiedział z klasą i rozwagą.

Lech Wałęsa został poproszony o komentarz odnośnie jednego z negatywnych bohaterów filmu dokumentalnego dziennikarza Sekielskiego. Szybko skojarzono dostępne informacje, że pedofil z filmu był kapelanem Wałęsy. Legenda "Solidarności" z klasą skomentowała tę sprawę. 

Lech Wałęsa: "Mnie to się nie mieści w głowie"

Były prezydent został zapytany o księdza Franciszka Cybulę. Lech Wałęsa miał z nim bardzo bliski kontakt z powodu funkcji, jaką duchowny wykonywał dla polityka, w 1980 roku został bowiem jego spowiednikiem. Wiedział więc wszystko o Wałęsie, a gdy ten w 1990 roku został prezydentem, Cybula objął bardzo poważaną posadę - został prezydenckim kapelanem.

Swoją "karierę" skończył wraz z nadejściem 2010 roku, gdy przeszedł na emeryturę i osiadł w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie. Zmarł w tym roku, 21 lutego. Udało się zarejestrować jak przyznaje się do grzechów jakie popełnił. Lech Wałęsa jest wstrząśnięty.

- Nie jestem w stanie oglądać tego filmu. Pochodzę ze wsi, moje pokolenie miało proste, religijne wychowanie i w związku z tym ksiądz to jest święta rzecz . Mnie to się nie mieści w głowie, ale okazuje się, że to jest prawda. Jestem zaskoczony, nie podoba mi się to wszystko, że miałem takich kiepskich spowiedników i nauczycieli wiary. Jednocześnie apeluję do ludzi, do społeczeństwa, dlaczego mi o tym nie powiedzieliście wcześniej, dlaczego oni się ukryli pod mój parasol, dlaczego ja teraz muszę odpowiadać za ich złe zachowanie? - mówił polityk.

- Jestem tą informacją bardzo zaskoczony, nic o tym nie wiedziałem. Ja jego wybrałem dlatego, że on mnie spowiadał przedmałżeńsko i on mi bardzo ładnie niektóre rzeczy wytłumaczył, dlatego on mi się spodobał, odszukałem go i wziąłem na kapelana - takie rzeczy docenił w księdzu były prezydent.

- Gdybym miał podejrzenie, to bym wyjaśniał. Jestem tak zaskoczony, że nie wiem, co powiedzieć. Ja katolik, jakbym wiedział, to bym na coś takiego pozwolił? Nie ma mowy - zapewniał dziennikarza Lech Wałęsa.

"Dziecko samo chciało, by ksiądz go troszkę popieścił"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W filmie Tomasza Sekielskiego wypowiada się ofiara, która w momencie molestowania przez księdza Franciszka Cybulę miała 12 lat. Cała farsa trwała prawie 6 lat. Gdy skonfrontował się z księdzem, duchowny bezczelnie się tłumaczył.

- To nigdy nie przekroczyło żadnej miary i nie doszło do wytrysku, a dziecko samo chciało, by ksiądz go troszkę popieścił (...) Była chwilka pieszczenia i wracaliśmy do swoich spraw - można usłyszeć w filmie z ust księdza, który potem dodaje, że chłopiec sam miał apetyt i było to obustronne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Napastnicy wtargnęli do kościoła i zaczęli strzelać. Sześć osób nie żyje, burkińska tragedia!
  4. Nauczyciele bili Wojciechowską do krwi. Pokazała jakie ma wykształcenie, dokumenty zwalają z nóg
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News