Wałęsa o swojej śmierci. Błaga Kaczyńskiego o przebaczenie

Wałęsa o swojej śmierci. Błaga Kaczyńskiego o przebaczenie

Lech Wałęsa zadziwił licznych zwolenników postem, który opublikował na Facebooku. Były prezydent napisał w nim bowiem o... swej śmierci. Jednocześnie poprosił także o przebaczenie największego politycznego wroga, Jarosława Kaczyńskiego.

Burzliwy konflikt Wałęsy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości trwa już od wielu lat. Szczególnie nasilił się jednak w okresie rządów Rady Ministrów z ramienia partii po wygranych wyborach w 2015 roku.

Lech Wałęsa zwrócił się do Kaczyńskiego

Były prezydent nie szczędził krytycznych słów pod adresem Kaczyńskiego, oskarżając go o niszczenie polskiej demokracji. Twierdził także, iż poseł nie ma żadnego udziału w doprowadzeniu do przemian ustrojowych z 1989 roku, których Wałęsa stał się symbolem oraz twarzą. Jak się jednak okazało, legendarny polityk zdecydował się właśnie na zaskakujący, przełomowy gest. W kontrowersyjnym poście na Facebooku zwrócił się więc do Kaczyńskiego, pisząc o swej zbliżającej się już śmierci.

Głośny wpis Wałęsy na portalu społecznościowym

- Bracie Kaczyński. Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności. Chciałbym po sobie pozostawić porządek. Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi. Nawet udało mi się pojednać z Gen. Jaruzelskim, a z Kiszczakiem nie zdążyłem - napisał poruszony Wałęsa. - Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie, proszę o wybaczenie i ja jestem wstanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu, Lechowi wybaczyć wszystko, a nawet największą podłość, jaką mi uczyniliście, zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka - dodał także były prezydent, szokując internautów z obu stron politycznego sporu. Lech Wałęsa Fot. Facebook/Lech Wałęsa

ZOBACZ TAKŻE: Jackowski szokuje! Twierdzi, że wie, co się stało z Korą po śmierci

ZOBACZ TAKŻE: Wstyd! Żenada! PiS zamiast uczcić Powstańców, urządził wiec Jakiego

ZOBACZ TAKŻE: Chcą zlinczować Morawieckiego! „Zbezcześcił pamięć Powstańców”

ZOBACZ TAKŻE: Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!

Lech Wałęsa Fot. Wikimedia Commons Jarosław Kaczyński Fot. facebook.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News