Wałęsa grozi Kaczyńskiemu! "Ty tchórzu"

Wałęsa grozi Kaczyńskiemu! "Ty tchórzu" Źródło: screen onet.pl

Ustawa o Sądzie Najwyższym odbiła się szerokim echem zarówno w mediach, jak i społeczeństwie. Wczoraj miało miejsce zgromadzenie mające na celu przeciwstawienie się obecnej władzy. Były prezydent Lech Wałęsa w swoim wystąpieniu nie szczędził ostrych słów pod adresem Kaczyńskiego.

Lech Wałęsa wśród Polaków stał się prawdziwą ikoną, jeżeli chodzi o walkę w imię wolności. Teraz były prezydent sprzeciwia się rządowi PiS, któremu przewodzi Jarosław Kaczyński. Wałęsa nawołuje młodych Polaków do sprzeciwiania się obecnej władzy i zapowiada, że PiS nie zatrzyma się na samym przejmowaniu sądu. - Naprawdę uwierzcie mi, że jest zagrożenie, że jeśli poddamy sądy, to ciąg dalszy nastąpi i dlatego musimy zrobić wszystko, wszystkie siły wykrzesać, aby obronić - ostrzegał Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa: Kaczyński to tchórz

Na wczorajszym zgromadzeniu oprócz byłego prezydenta mogliśmy zobaczyć przedstawicieli opozycji, głównie z PO. Jednak nie ulega wątpliwościom, że to z ust Wałęsy padły najmocniejsze słowa. Były prezydent zapowiedział, że będzie dążył do spotkania z prezesem PiS, uważa, że Kaczyński boi się spotkania z nim. - To jest tchórz! Chodzący tchórz! - mówił Wałęsa. Lech Wałęsa wprost nazywał polityków PiS przestępcami, uważając, że każdy ktokolwiek występuje przeciwko konstytucji i trójpodziałowi władzy, ten jest przestępcą. Były prezydent został również zapytany o wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. - To jest kłamca i przestępca. I nic się więcej nie da powiedzieć. Co to za tłumaczenia? To perfidne kłamstwa. I on sądzi, że ktoś w to uwierzy? - dodaje. Wałęsa swoimi słowami potrafi natchnąć Polaków, udowodnił to już nie raz. W tym wypadku, jeżeli rząd faktycznie nadal będzie głuchy na głosy Polaków, może w końcu dojść do wojny domowej, przed którą ostrzegał Lech Wałęsa. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Kaczyński to tchórz i cwaniaczek! Nie ponosi żadnej odpowiedzialności”
  2. Ośmieszony Morawiecki chwali się sukcesem. Polska pośmiewiskiem w UE
  3. Jackowski nie pozostawia złudzeń. Polskę czeka klęska, przeżyjemy dramat
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News