Lech Wałęsa do nauczycieli: zaciśnijcie zęby, poczekamy na zmianę władz

Lech Wałęsa do nauczycieli: zaciśnijcie zęby, poczekamy na zmianę władz Źródło: screen youtube.com/Onet News

Lech Wałęsa na strajkach zna się jak mało kto w naszym kraju. Były prezydent zwrócił się do protestujących nauczycieli i powiedział, żeby zacisnęli zęby.

Lech Wałęsa znany jest ze swojego konfliktu z obecną władzą. Były prezydent już niejednokrotnie krytykował politykę stosowaną przez PiS i nigdy nie ukrywał, że jego zdaniem rządy partii Jarosława Kaczyńskiego trzeba przerwać jak najszybciej. Dodatkowo wzajemna niechęć polityków wobec siebie zaprowadziła ich nawet przed oblicze sądu. Jednak tym razem Wałęsa zwrócił się bezpośrednio do strajkujących nauczycieli.

Lech Wałęsa wyszedł z radą do nauczycieli

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia i wywołał niemałe zamieszanie wokół egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów. Jednak nawet to nie skłoniło władzy na zaakceptowanie warunków strajkujących. Dlatego też nauczyciele nie poddają się w swoich postanowieniach i nadal kontynuują swoją walkę o godne zarobki.

Strajkujący pedagodzy spotkali się ze wsparciem z wielu stron, ale również wokół nich skupiła się cała masa hejterów. Wśród nich znajduje się wielu rodziców, którzy ze względu na odwołane zajęcia nie mają co zrobić ze swoimi pociechami. Swoje wsparcie dla strajkowiczów pokazał również Lech Wałęsa, który w oficjalnym wystąpieniu przekazał im cenne rady.

Według Wałęsy dialog z aktualną władzą jest absolutnie niemożliwy. Dlatego też nauczycieli powinni zacisnąć zęby i poczekać, aż PiS zostanie odsunięty z piedestału politycznego.

 - Nauczyciele, zaciśnijcie zęby, poczekamy na zmianę władz i wtedy porozumienie będzie, a z tą władzą nie ma co zawracać sobie głowy. Szkoda waszego wysiłku i nerwów… Poczekamy na mądrzejszą władzę i z nią załatwimy to, bo to załatwić trzeba - mówił Wałęsa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Były prezydent przytoczył również to, w jaki sposób prowadzony był przez niego strajk w 1980 roku i polecił, aby nauczyciele postąpili w ten sam sposób, co on przed laty. Czyli podczas spotkania z władzą zaznaczyć, że w takich warunkach porozumienie nie jest możliwe, a następnie wyjść. Głos zabrał również syn byłego prezydenta, który stwierdził, że jeżeli rząd nie spełni postulatów strajkowiczów, to mało kto będzie chciał pracować w takich warunkach.

 - Nie będzie chciało pracować w takich warunkach, z takimi zarobkami i doprowadzimy do takiej sytuacji, że nie będzie miał kto kształcić przyszłych pokoleń Polaków - stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazdor znanego HITU. Policja twierdzi, że to ZABÓJSTWO na zlecenie
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że mógł zrobić coś takiego
  3. Barbara Kurdej - Szatan jest w ciąży?! "Brzusio rośnie"
  4. Podczas porodu oderwano dziecku główkę. Teraz sprawą zajmie się prokuratura we Wrocławiu
  5. Nagły zwrot w sprawie Bieniuka. Adwokaci oskarżycielki nie będą jej dalej reprezentować
  6. Dziś w nocy zamordowali dziennikarkę. TVN poinformował o ogromnej tragedii

 

źródło: TVP INFO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News