"Zostałem napadnięty". Incydent pod kościołem z udziałem Wałęsy i polityka PiS

"Zostałem napadnięty". Incydent pod kościołem z udziałem Wałęsy i polityka PiS Źródło: .

Lech Wałęsa utrzymuje, że został napadnięty. Do incydentu miało dojść pod kościołem. Były prezydent opisał całą sytuację w mediach społecznościowych. Brał w niej udział również polityk PiS.

Lech Wałęsa utrzymuje, że został napadnięty. Do zdarzenia miało dojść pod kościołem. W incydencie wziął również udział polityk PiS. Jak widać sytuacja przez zbliżającymi się wyborami robi się w naszym kraju coraz bardziej gorąca. 

Lech Wałęsa opisał wszystko w sieci

Lech Wałęsa na swoim oficjalnym koncie na Facebooku opisał zdarzenie, które przytrafiło mu się w niedzielę. Były prezydent twierdzi, że został napadnięty przez ludzi rozdających ulotki Prawa i Sprawiedliwości, gdy wychodził z kościoła. 

Zupełnie inną wizję tego incydentu przedstawił natomiast jego drugi uczestnik, Dawid Krupej. Polityk PiS oskarża Wałęsę o brak kultury i chamstwo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Facebookowy konflikt 

Do zdarzenia doszło w niedzielę po mszy świętej w  Kościele pw. św. Stanisława Kostki, który jest parafialną świątynią Lecha Wałęsy. Gdy były prezydent wyszedł spotkał na swojej drodze Dawida Krupeja, który usiłował mu wręczyć ulotkę wyborczą kandydata PiS.

- Dziś w Niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.00 w mojej parafii przy wyjściu z kościoła zostałem napadnięty przez ludzi rozdających ulotki PIS . Wciśniętą ulotkę porwałem i odrzuciłem ofiarodawcy ze słowami, ta orientacja jest bardziej perfidna i szkodliwa od komunistów - tak na Facebooku zrelacjonował całe zajście były prezydent. 

Lech Wałęsa być może trochę przesadził, nazywając tę sytuację napaścią, bo nie doszło w niej ani do przemocy fizycznej, ani nawet do potyczki słownej między uczestnikami. Radny Miasta Gdańska, Dawid Krupej, który pod kościołem rozdawał ulotki wyborcze Jarosława Sellina, ma swoje zdanie na temat zachowania byłego prezydenta. Odniósł się do słów Wałęsy w mediach społecznościowych. 

- Dzisiaj rano poprosiłem Lecha Wałęsę o przyjęcie gazetki Posła Jarosława Sellina. Pan Prezydent porwał ulotkę i rzucił ją na ziemię, prezentując w tym czasie swoją "kulturę", która tryskała agresją i chamstwem - napisał Krupej. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Wałęsie, tak jak wielu innym osobom, nie podoba się bowiem polityczna agitacja przed kościołem. Były prezydent wyraził swoją niechęć w stosunku do niej i swój pogląd na temat partii rządzącej w swoim dość porywczym stylu. 

Źródło: Facebook 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mają miliardy na swoich kontach. Lista najbogatszych Polek
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Zaskakujące doniesienia o mamie Piotra Woźniaka-Staraka. Trudno powstrzymać łzy
  4. Dzieci bawiły się przed domem, gdy nagle w ich stronę rzucił się pitbull. Sekundy potem doszło do tragedii
  5. Wiadomo jak wyglądały ostatnie chwile Jana Kobuszewskiego. Poruszające wyznanie rodziny

Źródło: Facebook/Lech Wałęsa 

Następny artykuł