Lech Wałęsa we wtorek zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego o pojednanie i wybaczenie, zanim odejdzie z tego świata. W rozmowie z „Wyborczą” podał przyczynę swojego działania.

Lech Wałęsa jest postacią dość mocno kontrowersyjną, słynie z mocnych wypowiedzi, w których wyraża swoje poglądy. Nie boi się mediów ani tych tradycyjnych, ani internetowych. We wtorek na facebook’u skierował apel do Jarosława Kaczyńskiego, w którym prosił go o pojednanie i wybaczenie.

– Bracie Kaczyński. Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności. Chciałbym po sobie pozostawić porządek. Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi. Nawet udało mi się pojednać z Gen Jaruzelskim a z Kiszczakiem nie zdążyłem. Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie proszę o wybaczenie i ja jestem wstanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu ,Lechowi wybaczyć wszystko a nawet największą podłość jaką mi uczyniliście zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka. Lech Wałęsa. – napisał Lech Wałęsa.

Ile lat ma Lech Wałęsa?

Biorąc pod uwagę wieloletni konflikt na linii Kaczyński-Wałęsa i to, że na ogół komunikowali się ze sobą przez media w dość nieprzyjemny sposób, postępowanie byłego Prezydenta zastanawia. On sam wyjaśnił powody w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, a jego wypowiedź może zaskoczyć.

– Mam 76 lat, już jestem spakowany na tamten świat, szykuję się na odlot i słyszę, że i on się też szykuje. Więc dobrze, żebyśmy uporządkowali przeszłość – powiedział Wyborczej Wałęsa.

Jego słowa mogą świadczyć o tym, że legenda Solidarności szykuje się na odejście do wieczności. Jest to naprawdę jeden z ewenementów w polskiej kulturze politycznej i może świadczyć o dojrzałości związanej z wiekiem. Wpis Lecha Wałęsy w sieci został różnie odczytany przez internautów, czemu dali wyraz w komentarzach.

–  Szacunek Panie Wałęsa ale myślę że Pana apel nie zrobi wrażenia na tej drugiej stronie, ten karzełek jest nie tylko mały wzrostem ale i umysłem. –

– To mają być przeprosiny? Przeprosiny w ktorych oskarża Pan Jarosława Kaczyńskiego o to, że dokonał prowokacji w postaci teczek? Równie dobrze można napisać: „Proszę o wybaczenie jeżeli coś Panu uczyniłem i jestem w stanie wybaczyć Panu nawet to że z Pana największa podła świnia.” No rewelacyjny gest. Kolejny błazeński wpis Panie Wałęsa. –

– To Oni powinni Pana prosić o wybaczenie. Jest Pan i bedzie jednym z największych bohaterów współczesnej historii Polski. – 

PRZECZYTAJ: Polsat ma nową gwiazdę! Została wyrzucona z TVP
PRZECZYTAJ: Gwiazda TVP złamałą prawo!? Policja wydała ostrzeżenie
PRZECZYTAJ: Jennifer Aniston gorzko o macierzyństwie „Może moim celem na tej planecie nie jest rozmnażanie

Lech Wałęsa
fot. youtube.com/Onet News
Lech Wałęsa
Fot. YouTube/Tomasz Lis.
Lech Wałęsa
fot. Wikimedia Commons

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Między lewą a prawą nogą: Najśmieszniejsze cytaty Lecha Wałęsy

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.