Lech Wałęsa zdecydował się na bardzo bezpośrednie wyznanie. Były prezydent opowiedział w nowym wywiadzie o kulisach swej wizyty w USA, gdzie udał się na pogrzeb George’a H.W. Busha. Działacz przyznał w tym kontekście, że wręcz jest mu żal Andrzeja Dudy, który nie cieszył się tak entuzjastycznym przyjęciem, jak jeden z jego poprzedników.

Lech Wałęsa poleciał do Stanów Zjednoczonych jednym samolotem z obecnym prezydentem. Początkowo politycy niechętnie wypowiadali się na temat wspólnej podróży, w czasie której mieli swój czas spędzać osobno.

Później były prezydent zdecydował się jednak odnieść do faktu, iż na pogrzeb George’a H.W. Busha oraz sam lot wybrał koszulkę z napisem „Konstytucja”, która miała stanowić dla Andrzeja Dudy, ale także całej reszty świata bardzo jasny przekaz.

– To ona do niego mówiła. Spojrzał na mnie i miał odpowiedź: Konstytucja! – ujawnił Wałęsa w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski.

Lech Wałęsa współczuje Andrzejowi Dudzie. Obecny prezydent skompromitował się w Stanach Zjednoczonych?

Były prezydent zdecydował się także odnieść do głośnych zdjęć, które kilka dni temu opublikował na jednym z portali społecznościowych. Widzimy na nich jego samego podczas bardzo entuzjastycznego przywitania z Barackiem Obamą oraz Hillary i Billem Clintonami. Podobne fotografie z udziałem Andrzeja Dudy tego dnia nie powstały, przez co wyborcy wdali się w naprawdę gorącą dyskusję na temat krajowej polityki oraz skuteczności poczynań obozu rządzącego. Lech Wałęsa skomentował więc wreszcie kontrowersyjną sprawę ze swojej perspektywy.

– No bo Duda chciałby w USA istnieć, a tam go nikt nie zna. Próbował się z kimś poznać, być aktywny, ale tak się nie da – stwierdził krytycznie wobec obecnej głowy państwa legendarny działacz Solidarności, streszczając także chwile uwiecznione na fotografiach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jaw

Jak wyglądało przywitanie byłych prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych?

– Jak Obama przechodził obok, to Duda szybko z ręką do niego. A Obama: „no, no, ja idę do Wałęsy”. Więc trochę mi go szkoda, bo to jednak prezydent Polski, jednak naród go wybrał. Przecież ja bym mu pomógł, mógłbym go z tymi ludźmi zapoznać, zrobić mu dobrą prasę. Ale przecież nie będę się mu narzucał – dodał także Lech Wałęsa z pewną dozą współczucia wobec jednego ze swych następców, wbijając mu jednak niemałą szpilę.

Fot. Twitter/Lech Wałęsa
Fot. Twitter/Lech Wałęsa
Fot. Twitter/Lech Wałęsa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawna przyjaciółka Kaczyńskiego ujawnia. Czeka nas historyczne starcie
  2. Edukacja seksualna w Polsce: Jak to wygląda w naszym kraju
  3. Sławny polityk pozywa TVP. To już prawdziwy koniec kariery Kurskiego?
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Największa gwiazda TVN szokuje ws. homoseksualizmu! Chodzi o przyjaciela Kaczyńskiego

Czy popierasz Lecha Wałęsę?

Loading ... Loading ...

Agata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!

Zobacz również

ŹRÓDŁOse.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.