Ludzie przecierali oczy ze zdumienia. Tak Wałęsa ubrał się na pogrzeb Adamowicza

Ludzie przecierali oczy ze zdumienia. Tak Wałęsa ubrał się na pogrzeb Adamowicza

Lech Wałęsa jest jedną z osób, które szczególnie przyciągają uwagę nie tylko polskich, ale i zagranicznych mediów. Polityk jest szanowaną postacią, jednak potrafi zaskoczyć, niestety nie zawsze pozytywnie. Ludzie przecierali oczy ze zdumienia widząc, jak były prezydent ubrał się na pogrzeb Pawła Adamowicza. 

Lech Wałęsa bez wątpienia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków, który przez większość ludzi postrzegany jest jako symbol walki z komunizmem oraz człowiek, który stanął na czele "Solidarności". W ostatnim czasie jednak polityk wywołuje sporo kontrowersji swoim niecodziennym zachowaniem i decyzjami. Mężczyzna zdaje się w ogóle nie przejmować słowami krytyki, które padają pod jego adresem, a w ostatnim czasie jest ich coraz więcej. Teraz po raz kolejny ludzie przecierali oczy ze zdumienia - To, jak Lech Wałęsa ubrał się na pogrzeb tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, wywołało ogromne oburzenie Polaków.

Jak Lech Wałęsa ubrał się na pogrzeb Adamowicza?

Lech Wałęsa w ostatnim czasie nie rozstaje się ze swoją charakterystyczną koszulką z ogromnym napisem "KONSTYTUCJA", nie mogło zatem zabraknąć jej również na pogrzebie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który tragicznie zginął podczas niedzielnego finału WOŚP. Choć spod marynarki tradycyjnie widać było tylko charakterystyczne litery OTUA, które internauci prześmiewczo wiążą z Oddziałem Terapii Uzależnienia od Alkoholu, wszyscy doskonale wiedzieli, co były prezydent miał na sobie. To nie pierwszy raz, gdy Lech Wałęsa pojawia się na oficjalnych uroczystościach w tej koszulce, która mimo wszystko pozostawia wiele do życzenia w kwestii eleganckiego ubioru. Pokazał się w niej również w grudniu 2018 roku w Stanach Zjednoczonych, gdy zaproszony został na pogrzeb Georga H.W. Busha. Już wtedy wiele osób wypominało mu brak poszanowania dla powagi ceremonii pogrzebowej i tym razem również nie mogło być inaczej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy są oburzeni zachowaniem byłego prezydenta

Śmierć Pawła Adamowicza była wydarzeniem, które w ostatnich dniach niesamowicie wstrząsnęło polskim społeczeństwem, nic więc dziwnego, że taki strój wywołał ogromne oburzenie. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele głosów twierdzących, że Lech Wałęsa nie potrafi się odpowiednio zachować, a jego krzykliwa walka o konstytucję już dawno zrobiła się niesmaczna. O ile wystąpienie w kontrowersyjnej koszulce podczas pogrzebu H.W. Busha były prezydent mógł tłumaczyć inną kulturą, w której pogrzeby są bardziej "na wesoło", o tyle dla jego stroju podczas pogrzebu Pawła Adamowicza zdaniem wielu internautów nie ma już usprawiedliwienia, a granica dobrego smaku została przekroczona. Lech Wałęsa Fot. Twitter/PikuśPOL ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
    1. W PRL-u kochali ją wszyscy. Jej córka zginęła tragicznie, do dzisiaj ją opłakuje
    2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
    3. Żona Mackiewicza rok po jego śmierci rozpętała burzę! Jej słowa wprawiają w osłupienie
    4. Wygadali się. „PiS spróbuje zawłaszczyć sobie spółki, banki, media…”
    5. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News