"Adamowicz miał być prezydentem Polski. Ja na niego stawiałem". Wałęsa nie ma wątpliwości

"Adamowicz miał być prezydentem Polski. Ja na niego stawiałem". Wałęsa nie ma wątpliwości

Lech Wałęsa postanowił odnieść się do tragicznych, niedzielnych wydarzeń z Gdańska. W trakcie składania podpisu w księdze kondolencyjnej były prezydent Polski wskazał, że Adamowicz był jego kandydatem do startu w wyborach prezydenckich. Czy zabity polityk rzeczywiście mógł stanąć na czele państwa?

Lech Wałęsa jest ostatnimi czasy bardzo aktywny w mediach i chętnie wypowiada się na temat dramatycznych zdarzeń, które rozegrały się w jego rodzinnym Gdańsku. 14 stycznia, w trakcie składania pamiątkowego wpisu do księgi kondolencyjnej, były pracownik Stoczni Gdańskiej wskazał, że widział Adamowicza w roli prezydenta Polski.

Lech Wałęsa zaskakuje. Adamowicz prezydentem kraju?

Pomimo tego, że Lech Wałęsa jest obecnie związany politycznie z obozem Platformy Obywatelskiej, a jego własny syn zmagał się ze zmarłym prezydentem o fotel zarządcy Gdańska, to sam szef Solidarności darzył Adamowicza bardzo bliskimi, przyjacielskimi wręcz uczuciami, czego daje szczególny wyraz w ciągu ostatnich dni. Po napisaniu w księdze kondolencyjnej wzruszających słów "Żegnaj przyjacielu na tym padole, do zobaczenia za chwilę gdzie lepiej", Noblista postanowił porozmawiać z mediami o zabójstwie polityka. Według byłego szefa Solidarności, Adamowicz miał wszelkie kwalifikacje, aby z powodzeniem objąć najważniejsze stanowisko polityczne w Polsce. - Adamowicz miał być prezydentem Polski. Ja na niego stawiałem - powiedział dziennikarzom polityk. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Czemu Adamowicz nie został prezydentem?

Według Wałęsy, pomimo tego, że Adamowicz miał wielkie szanse do objęcia realnej władzy w Polsce, to nie zrobił tego przez swoje przywiązanie do spraw lokalnych. Przypomnijmy, że zabity przez Stefana W. prezydent swój urząd pełnił od 1998 i jeszcze w 2018 wygrał kolejną elekcję. - Natomiast trochę za długo siedział w Gdańsku. 20 lat było trochę za długo i tutaj mieliśmy różnicę zdań. W innych tematach nigdzie właściwie się nie różniliśmy, ja go podziwiałem, naprawdę był dobry- powiedział Wałęsa o Pawle Adamowiczu. Tragedia, której konsekwencją jest także odwołanie się Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, także wzbudziła wielkie emocje u byłego prezydenta, który powiedział, że szef WOŚP nie powinien rezygnować ze swojego stanowiska z powodu zaistniałej sytuacji. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Córka Jurka Owsiaka zabrała głos. Założyciel WOŚP może być z niej dumny
  2. Dzieci i młodzież w Polsce dotyka straszna choroba! Będzie coraz gorzej
  3. Ta staruszka przeżyła Holokaust! Teraz została brutalnie pobita
  4. Katarzyny Dowbor ma dwójkę dzieci. Kim są i co robią w życiu?
  5. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News