"Kaczyński niech odejdzie z polityki". Wałęsa krytykuje prezesa PiS, chwali Morawieckiego

"Kaczyński niech odejdzie z polityki". Wałęsa krytykuje prezesa PiS, chwali Morawieckiego Źródło: YouTube/Onet News

Lech Wałęsa krytykuje Jarosława Kaczyńskiego w ostrej rozmowie z mediami. Zaskakuje to, co ma do powiedzenia na temat Morawieckiego, ale pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność" znany jest z kontrowersyjnych opinii

Lech Wałęsa zajął stanowisko w sprawie zbliżających się wyborów. Nie od dzisiaj krążą pogłoski, jakoby po październikowych wyborach parlamentarnych miała nastąpić "dobra zmiana" na stanowisku Prezesa Rady Ministrów. Nie jest pewne, kto miałby je zająć, ale spekulacje wskazują na to, że najlepiej dla PiS byłoby, gdyby była to osoba w pełni podporządkowana prezesowi partii.

Kto mógłby być bardziej lojalny Jarosławowi Kaczyńskiemu niż sam Jarosław Kaczyński? Lech Wałęsa uważa jednak, że zajęcie przez prezesa PiS fotelu premiera byłoby dużym błędem. Przyrównuje to nieomal do politycznego samobójstwa.

Lech Wałęsa stwierdził, że Jarosław Kaczyński powinien odejść z polityki

Podczas rozmowy polskiego laureata nagrody Nobla z "Super Expressem" padło pytanie, czy nie uważa, że Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem po październikowych wyborach. W końcu byłoby to przekazanie władzy w ręce, w których według niektórych autentycznie się ona znajduje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To żarty z pogrzebu! Kaczyński niech odejdzie z polityki - odpowiedział na to pytanie Lech Wałęsa. 

Zdaniem legendarnego działacza "Solidarności", wszystko rozbija się o etykę pracy. Jako człowiek, który większą część swojego życia poświęcił nie tyle politycznym sukcesom, ale pracy zawodowej, Lech Wałęsa jest przekonania, że ktoś, kto nigdy nie wykonywał "prawdziwej pracy" nie powinien zasiadać w rządzie. 

- Jak można rządzić krajem bez naturalnej pracy w życiu? I z tego punktu widzenia to Morawiecki jest lepszym premierem niż Kaczyński, choć ten pierwszy nie jest decyzyjny - odpowiedział Lech Wałęsa.

Zaskakują słowa pochwały dla obecnego Prezesa Rady Ministrów - Lech Wałęsa zawsze był stanowczy, jeżeli chodzi o swoje nastawienie do obecnego rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]

2. Tylko na chwilę spojrzał na telefon. Po 7 sekundach już nie żyli mama, córka i dwóch synów

Tym razem konsekwentny był głównie w krytyce prezesa PiS. Jego decyzje nazywał "fatalnymi", oraz podkreślał, że Jarosław Kaczyński nie lubi otaczać się osobami, które nie słuchają wszystkich jego poleceń. Zastanawia, czy być może w tym Lech Wałęsa może upatrywać przyczyny rychłej porażki PiS - skoro tak zdecydowanie skazuje potencjalną premierowską kandydaturę Kaczyńskiego na porażkę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Panna młoda zmarła dwa tygodnie przed ślubem. Po jej śmierci narzeczony znalazł w jej telefonie jedno zdjęcie
  4. Zadźgał żonę. Podał powód, opisuje go jedno słowo
  5. Elżbieta II ukrywała chorobę. Wszystko wyszło na jaw, gdy kamery uchwyciły posiniaczone dłonie królowej
  6. Zaszczekał i ocalił rodzinę. Sam nie przeżył, pies bohater

źródło: wp

Następny artykuł