Fatalne doniesienia o Lechu Wałęsie, nie jest dobrze. Jest nieuleczalna, trudno z nią żyć

Fatalne doniesienia o Lechu Wałęsie, nie jest dobrze. Jest nieuleczalna, trudno z nią żyć Źródło: Piotr Molecki East News

Lech Wałęsa walczy z poważną i nieuleczalną chorobą. W mediach pojawiły się fatalne doniesienia w sprawie legendarnego szefa "Solidarności". Niestety nie jest dobrze - jego schorzenia nie da się wyleczyć, w dodatku znacząco utrudnia funkcjonowanie.

W mediach pojawiły się fatalne doniesienia o legendarnym szefie "Solidarności" i byłym prezydencie. Lech Wałęsa choruje na poważną i w dodatku nieuleczalną chorobę. Niestety życie z nią nie jest łatwe. W jednej ze swoich rozmów z "Gazetą Wyborczą" zdradził, jak sobie radzi i  jak funkcjonuje na co dzień.

Lech Wałęsa jest poważnie chory, niestety nie da się tego wyleczyć

Lech Wałęsa od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą, jaką jest cukrzyca. Słodycze, takie jak słodkie krówki czy ptasie mleczko, to dla niego produkty zakazane, podobnie jak tłuste jedzenie. W jednej ze swoich rozmów w "Gazetą Wyborczą", były prezydent zdradził, jak radzi sobie z chorobą.

Lech Wałęsa zmaga się z cukrzycą od wielu lat. Jak wyznał w jednym z wywiadów, nie pamięta już nawet momentu, w którym się dowiedział, że cierpi na tę chorobę. Były prezydent wyznał, że życie z nią nie łatwe, jednak zawsze udawało mu się z tym funkcjonować i osiągać kolejne sukcesy.

- Wszystkie funkcje publiczne, z których mnie państwo pamiętają, pełniłem jako cukrzyk. Jak widać, da się z tym żyć i osiągnąć sukcesy - opowiadał przed laty w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Choroba znacząco zmieniła jego życie, ponieważ chęć zachowania zdrowia wiąże się z ograniczeniami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Muszę brać zastrzyki, nie wolno mi jeść prawie wszystkiego, co lubię najbardziej. A lubię zjeść tłusto, uwielbiam słodycze, torciki, cukierki, krówki, ptasie mleczko, wszystkie słodycze mógłbym jeść - przyznał w rozmowie z  "Gazetą Wyborczą". Co pomaga mu najbardziej w walce z nieuleczalną chorobą? Były prezydent zdradził, że jest to ciężka praca fizyczna, ponieważ lubi się zmęczyć, w dodatku wie, że wówczas normuje się poziom cukru we krwi.

Lech Wałęsa szczerze wierzy w to, że medycyna pójdzie do przodu na tyle, by choroby takie jak cukrzyca nie stanowiły większego problemu. Wyznał, że wierzy w to, że masowe przeszczepy staną się w przyszłości czymś powszechnym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat do Polaków za granicą. Właśnie wprowadzono obostrzenia, trzeba wiedzieć

2. Łukasz Szumowski wyjawił, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą. Czy niepokojący scenariusz może się spełnić?
3.Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Ireneusz Szustak

- Wierzę, że jeszcze kiedyś będą szklarnie, w których będą sobie rosły trzustki i będzie można spokojnie jeść, co się lubi, i żyć, tak jak się chce - marzył Lech Wałęsa. Dodał również, że martwi go to, że cukrzyca jest chorobą dziedziczną. Wywołuje to ryzyko, że jego dzieci również będą musiały się z nią zmagać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje uwielbiana aktorka, bliscy walczyli do końca
  2. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kolejnym McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy wszystkich osób po 65. roku życia, trzeba uważać
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zakażony ksiądz i kilkunastu podopiecznych
  5. Pytanie na śniadanie w ogniu poważnej krytyki. TVP oskarżone o znęcanie się nad zwierzęciem, odpowiedziała gwiazda stacji

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News